XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

statuetkaW dniu 01.04.2017 r. Burmistrz Babimostu uczestniczył w inauguracji XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych – LUBUSKIE 2017 w hali tenisowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Impreza objęta jest patronatem honorowym marszałek Elżbiety Anny Polak.

W uroczystym otwarciu Olimpiady uczestniczyli m.in. senator RP Waldemar Sługocki, poseł i olimpijczyk Tomasz Kucharski, wicewojewoda Robert Paluch, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Zbigniew Pacelt, prezes Lubuskiej Federacji Sportu Bogusław Wontor, prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego Robert Gwidon Makarowicz, radni województwa Tadeusz Pająk i Maria Jaworska, przedstawiciele samorządów miast, w których odbędą się rozgrywki, przedstawiciele Ministerstwa Sportu, związków i organizacji sportowych z całego regionu, a także delegacja zaprzyjaźnionej z drzonkowskim WOSiR-em Europejskiej Akademii Sportu z Brandenburgii z prezesem Manfredem Wothe na czele.

W finałach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Lubuskie 2017 uczestniczą zawodnicy i zawodniczki ze wszystkich 16 województw, zakwalifikowani przez odpowiednie Polskie Związki Sportowe i zgłoszeni do organizatora przez ogólnokrajowe stowarzyszenie lub związek stowarzyszeń działający w obszarze kultury fizycznej województwa, które reprezentują zgłaszani sportowcy.

Gmina Babimost otrzymała statuetkę w podziękowaniu za pomoc i współpracę przy organizację. Warto wspomnieć, że finały jednej  z dyscyplin Olimpiady rozegrane zostaną w Babimoście. Doceniając zaangażowanie władz Gminy w rozwój bazy sportowej i aktywność naszego środowiska sportowego,  powierzono nam organizację finałów w badmintonie! W dniach 25-28.05.2017 do Babimostu przyjadą reprezentacje wszystkich województw w liczbie 120 zawodniczek i zawodników oraz ok. 50 osób towarzyszących (trenerzy, sędziowie). Zawody finałowe w innych dyscyplinach odbędą się także w Gorzowie Wlkp., Sulęcinie, Nowej Soli i Zielonej Górze-Drzonkowie.

Źródło: lubuskie.pl

statuetka

 

dzonkow

dzonkow1

dzonkow2

 

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji