XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

statuetkaW dniu 01.04.2017 r. Burmistrz Babimostu uczestniczył w inauguracji XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych – LUBUSKIE 2017 w hali tenisowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Impreza objęta jest patronatem honorowym marszałek Elżbiety Anny Polak.

W uroczystym otwarciu Olimpiady uczestniczyli m.in. senator RP Waldemar Sługocki, poseł i olimpijczyk Tomasz Kucharski, wicewojewoda Robert Paluch, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Zbigniew Pacelt, prezes Lubuskiej Federacji Sportu Bogusław Wontor, prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego Robert Gwidon Makarowicz, radni województwa Tadeusz Pająk i Maria Jaworska, przedstawiciele samorządów miast, w których odbędą się rozgrywki, przedstawiciele Ministerstwa Sportu, związków i organizacji sportowych z całego regionu, a także delegacja zaprzyjaźnionej z drzonkowskim WOSiR-em Europejskiej Akademii Sportu z Brandenburgii z prezesem Manfredem Wothe na czele.

W finałach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Lubuskie 2017 uczestniczą zawodnicy i zawodniczki ze wszystkich 16 województw, zakwalifikowani przez odpowiednie Polskie Związki Sportowe i zgłoszeni do organizatora przez ogólnokrajowe stowarzyszenie lub związek stowarzyszeń działający w obszarze kultury fizycznej województwa, które reprezentują zgłaszani sportowcy.

Gmina Babimost otrzymała statuetkę w podziękowaniu za pomoc i współpracę przy organizację. Warto wspomnieć, że finały jednej  z dyscyplin Olimpiady rozegrane zostaną w Babimoście. Doceniając zaangażowanie władz Gminy w rozwój bazy sportowej i aktywność naszego środowiska sportowego,  powierzono nam organizację finałów w badmintonie! W dniach 25-28.05.2017 do Babimostu przyjadą reprezentacje wszystkich województw w liczbie 120 zawodniczek i zawodników oraz ok. 50 osób towarzyszących (trenerzy, sędziowie). Zawody finałowe w innych dyscyplinach odbędą się także w Gorzowie Wlkp., Sulęcinie, Nowej Soli i Zielonej Górze-Drzonkowie.

Źródło: lubuskie.pl

statuetka

 

dzonkow

dzonkow1

dzonkow2

 

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK