OOM Babimost

program rozgry2


I Ogólnopolski Festiwal Tańca

Forto-22W dniach 03-04.06.2017 odbył się I Ogólnopolski Festiwal Tańca organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście przy współudziale Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście. Na hali sportowej "Olimpia" gościliśmy w ciągu dwóch dni 117 grup tanecznych z całej Polski. Każda z grup prezentowała się w jednej z 8 kategorii (Hip-Hop, Hip-Hop Show, Inna propozycja taneczna, Show Dance, Tatr Tańća, Taniec Współczesny, Modern Jazz oraz Inscenizacja Taneczna).

Uczestnicy byli w bardzo różnym wieku (od 3-4 lat do ponad 18) oraz o różnym stopniu zaawansowania nie mniej jednak poziom był bardzo wysoki. Na parkiecie nie mogło zabraknąć również naszych rodzimych grup działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w ramach sekcji tanecznej. Codziennie zmagania taneczne rozpoczynały się o godzinie 10:00 i trwały do późnego popołudnia. Widownia cały czas była przepełniona rodzicami oraz gośćmi nawet z sąsiednich gmin. Zmagania artystów oceniało Jury składające się z fachowców w dziedzinie tańca, a byli nimi: Dominik Radczak - wielokrotny zdobywca medali na Mistrzostwach Polski w Tańcu, Paweł "Buli" Kokowski ze Street Dance Academy we Wrocławiu, Zbigniew "Zibi" Karbowski - finalista "You Can Dance", Małgorzata Chreptak ze Studia Tańca Współczesnego TAGIM w Zielonej Górze, Sebastian Gębura współpracujący z Teatrem Tańca "Arka" we Wrocławiu, Krystyna Frąckowiak z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Koordynatorem Festiwalu była Pani Aleksandra Rogińska.

Wszyscy uczestnicy wyjeżdżali z uśmiechem na twarzy i ze wspaniałymi wspomnieniami. Mamy nadzieję, że ta impreza zagości już na stałe w naszym kalendarzu kulturalnym i co roku będziemy mogli gościć tancerzy z całej Polski oraz, że Festiwal przyczyni się do propagowania tego rodzaju spędzania wolnego czasu nie tylko przez młodzież, ale również przez dorosłych. Ogromne podziękowania kierujemy do rodziców i instruktorów, którzy poświecili mnóstwo czasu na przygotowanie swoich podopiecznych do występu oraz wszystkim osobą, które pomogły w organizacji przedsięwzięcia, a w szczególności nauczycielom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 w Sulechowie.

Zapraszamy do galerii

Forto-5

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK