I Ogólnopolski Festiwal Tańca

Forto-22W dniach 03-04.06.2017 odbył się I Ogólnopolski Festiwal Tańca organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście przy współudziale Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście. Na hali sportowej "Olimpia" gościliśmy w ciągu dwóch dni 117 grup tanecznych z całej Polski. Każda z grup prezentowała się w jednej z 8 kategorii (Hip-Hop, Hip-Hop Show, Inna propozycja taneczna, Show Dance, Tatr Tańća, Taniec Współczesny, Modern Jazz oraz Inscenizacja Taneczna).

Uczestnicy byli w bardzo różnym wieku (od 3-4 lat do ponad 18) oraz o różnym stopniu zaawansowania nie mniej jednak poziom był bardzo wysoki. Na parkiecie nie mogło zabraknąć również naszych rodzimych grup działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w ramach sekcji tanecznej. Codziennie zmagania taneczne rozpoczynały się o godzinie 10:00 i trwały do późnego popołudnia. Widownia cały czas była przepełniona rodzicami oraz gośćmi nawet z sąsiednich gmin. Zmagania artystów oceniało Jury składające się z fachowców w dziedzinie tańca, a byli nimi: Dominik Radczak - wielokrotny zdobywca medali na Mistrzostwach Polski w Tańcu, Paweł "Buli" Kokowski ze Street Dance Academy we Wrocławiu, Zbigniew "Zibi" Karbowski - finalista "You Can Dance", Małgorzata Chreptak ze Studia Tańca Współczesnego TAGIM w Zielonej Górze, Sebastian Gębura współpracujący z Teatrem Tańca "Arka" we Wrocławiu, Krystyna Frąckowiak z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Koordynatorem Festiwalu była Pani Aleksandra Rogińska.

Wszyscy uczestnicy wyjeżdżali z uśmiechem na twarzy i ze wspaniałymi wspomnieniami. Mamy nadzieję, że ta impreza zagości już na stałe w naszym kalendarzu kulturalnym i co roku będziemy mogli gościć tancerzy z całej Polski oraz, że Festiwal przyczyni się do propagowania tego rodzaju spędzania wolnego czasu nie tylko przez młodzież, ale również przez dorosłych. Ogromne podziękowania kierujemy do rodziców i instruktorów, którzy poświecili mnóstwo czasu na przygotowanie swoich podopiecznych do występu oraz wszystkim osobą, które pomogły w organizacji przedsięwzięcia, a w szczególności nauczycielom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 w Sulechowie.

Zapraszamy do galerii

Forto-5

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji