Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Pożegnanie pani dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku

22.06.2017-2W związku z odejściem na zasłużoną emeryturę przez Panią Marię Waligóra, Dyrektora Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, Burmistrz Babimostu Bernard Radny podziękował Jej w imieniu własnym i swoich współpracowników z Urzędu Miejskiego w Babimoście, za całe 37 lat pracy w tej placówce : od 1980 roku w charakterze nauczyciela a od 1998 roku na stanowisku Dyrektora.

W swoim uroczystym wystąpieniu podkreślił, że Zespół Edukacyjny w Nowym Kramsku, dzięki zaangażowaniu Pani Marii, osiąga od lat bardzo dobre wyniki nauczania. Szkoła może poszczycić się laureatami i finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Znaczące są osiągniecia sportowe i w Ogólnopolskich Turniejach BRD. W szkole od lat kultywowane są unikalne tradycje regionalne i folklorystyczne.

Zwrócił uwagę na Jej zaangażowanie zarówno w pracy dydaktyczno-wychowawczej, opiekuńczej jak i pozaszkolnej. Podkreślił, że przez te wszystkie lata dobrze układała się współpraca z organem prowadzącym. Wyróżnił Jej bardzo dobre zarządzanie zespołem nauczycieli i pracowników, oraz odpowiedzialne dysponowanie środkami finansowymi przyznanymi Zespołowi Edukacyjnemu.

Dziękując za zaangażowanie w codzienne życie szkoły, sumienną realizację obowiązków służbowych, życzył Pani Marii zdrowia, pomyślności, realizacji marzeń, podejmowania nowych wyzwań oraz rozwijania zainteresowań i pasji na nowym etapie życia.

W miłej i wzruszającej uroczystości, która odbyła się w Zespole Edukacyjnym w Nowym Kramsku udział wzięła również Pani Ewa Rawa, Lubuska Kurator Oświaty. Ponadto życzenia złożyli jej m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej w Babimoście Tadeusz Maszewski, Zastępca Burmistrza Babimostu Zbigniew Woziński, Przewodniczący Komisji Budżetowej, Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych Witold Sypniewski, Sołtysi Nowego i Starego Kramska Józef Wachowski i Joachim Niczke, Dyrektor Biura Regionu Kozła Szczepan Sobczak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół w Babimoście, Podmoklach Małych, Zbąszynku i Dąbrówce Wlkp. : Ewa Pietrusiewicz i Elżbieta Ryczek, Małgorzata Czaczyk i Ewa Kubicka, proboszcz parafii w Nowym Kramsku ks. kan. mgr Waldemar Sołtysiak, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, uczniowie oraz inni zaproszeni goście. Dzieci przekazały swoje szczere życzenia w piosence, tańcu i wierszu a nauczyciele tej szkoły przygotowali wzruszająca prezentację oraz garść innych niespodzianek.

Zapraszamy do galerii

22.06.2017-3

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31143704
Goście 48
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji