1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Polsko-niemiecki obóz integracyjny siatkarzy

W dniach od 8 do 10.04 2011 w Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście spotkali się na obozie integracyjnym siatkarze z miast partnerskich z Babimostu i z Döbern. Ze strony niemieckiej uczestnikami projektu byli siatkarze z klubu sportowego S.V. Döbern, ze strony polskiej nasi miejscowi siatkarze, którzy regularnie trenują w hali Olimpia. Celem spotkania była wymiana doświadczeń podczas wspólnych treningów, meczu towarzyskiego i spotkań integracyjnych.
Kontakty z klubem sportowym S.V. Döbern zostały nawiązane przed trzema laty. Od tego czasu odbyło się kilka piłkarskich spotkań sportowych. Spotkania te przyniosły ich uczestnikom wiele radości i satysfakcji, a to spowodowało, że sportowcy z obu gmin postanowili rozszerzyć współpracę pomiędzy innymi sekcjami sportowymi. W projekcie, który był finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska(Województwo Lubuskie)-Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa  pod hasłem: Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość, wzięło udział 40 siatkarzy. W ciągu trzech dni przeprowadzono trzy wspólne treningi, podczas których siatkarze wymienili doświadczenia, skorzystali z dobrych praktyk, poprawili kondycję fizyczną i nawiązali indywidualne przyjaźnie. Mecz towarzyski, który sprawił zawodnikom dużo satysfakcji odbył się w sobotę w godzinach popołudniowych. Pierwszy set wygrali gospodarze, drugi goście, natomiast trzeci, który decydował o wygranej do końca trzymał w napięciu. Siatkarze w obu drużynach grali bardzo dobrze, ale szczęście dopisało naszym gościom. Po wspólnym treningu w niedzielę rozstaliśmy się w nadziei, że spotkamy się ponownie.

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK