1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Energia odnawialna-szansą nowoczesnych gmin

W dniu 07 kwietnia br. W Urzędzie Miejskim w Babimoście odbyło się drugie spotkanie na temat wykorzystania energii odnawialnej, która staje się alternatywnym, coraz bardziej popularnym źródłem energii. Na zaproszenie Burmistrza Babimostu Pana Bernarda Radnego na rozmowy przybyli przedstawiciele niemieckiej firmy doradczej B3 z Poczdamu, Dyrektor - Pan Dr. Matthias Plöchl oraz doradca ds. biogazowni i jednocześnie tłumacz Pan Alan Sierzputowski. W spotkaniu wziął również udział Pan Klaus Schwarz, przedstawiciel firmy BTE z Cottbus, prowadzącej badania oraz wdrażającej projekty związane z wykorzystaniem energii odnawialnej na terenie Niemiec. Pierwsze spotkanie zorganizował Dyrektor Urzędu Miasta w Döbern Pan Günter Quander. Odbyło się ono 14.03.2011 w Döbern, Cottbus i Seftenberg. Wzięli w nim udział Burmistrz Babimostu Pan Bernard Radny, zastępca Burmistrza Pan Zbigniew Woziński oraz specjalista ds. współpracy transgranicznej Pani Słwomira Stoll-Scheer. Strona niemiecka zaprezentowała samochody napędzane energię elektryczną, należące do firmy Heduschka. Następnie zwiedzono obiekt na którym odbywają się wyścigi samochodowe. „Grüne Lausitzring”, tak brzmi jego niemiecka nazwa, zasilany jest m.in. energią pozyskiwaną z paneli fotowoltaicznych, przetwarzających energię słoneczną na elektryczną. Polsko-niemiecką delegację oprowadzał po obiekcie właściciel Pan Josef Meier. Znajduje się tam m.in 480 miejsc parkingowych dla samochodów napędzanych energią elektryczną. Są stanowiska przy których odbywa się zasilanie akumulatorów z paneli fotowoltaicznych. Na spotkaniu omówiony został również temat budowy wiatraków wytwarzających energię o różnych mocach. Podczas pobytu w Babimoście goście zwiedzili Centrum Sportu i Rekreacji oraz obiekty kulturalno - oświatowe, które być może w przyszłości wykorzystywać będą alternatywne źródła energii.

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK