1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


I-rocznica katastrofy prezydenckiego samolotu

Podziękowanie za udział w patriotyczno-religijnej uroczystości w I-rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu.

W dniu 10 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym pw św. Wawrzyńca w Babimoście odprawiona została uroczysta msza św.w intencji śp. Prezydenta RP, jego małżonki Marii, śp. Prezydenta RP na uchodźstwie i całej elity polskiej, która 10 kwietnia 2010 r. zginęła pod Smoleńskiem oraz za poległych w Katyniu i innych miejscach sowieckiej kaźni. Przed rozpoczęciem mszy św. Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście odegrała hymn państwowy a następnie pod krzyżem misyjnym złożone zostały wiązanki kwiatów przez przedstawicieli władz powiatowych i miejsko-gminnych a także przez delegację parafian. Zapalono 96 zniczy biało-czerwonych, powiewały flagi w barwach narodowych. Organizatorzy babimojskich patriotyczno-religijnych obchodów I-rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu wyrażają serdeczne podziękowanie ks.Proboszczowi doc. dr hab. Remigiuszowi Królowi za odprawienie tej uroczystej mszy św. oraz za wygłoszenie głęboko refleksynej homilii.
Za szczególną oprawę uroczystej mszy św. dziękujemy Bractwu Kurkowemu i Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście oraz wszystkim parafianom uczestniczącym w rocznicowych obchodach katastrofy smoleńskiej dla których wczoraj to nie tylko historia, ale przede wszystkim pamięć i zobowiązanie.

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK