Informuję, że dnia 23 października 2017 roku o godz. 1400 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Gagarina 21 w Babimoście odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, podczas którego zostanie omówiony projekt uchwały w sprawie nadania nazw nowych ulic – obecna ul. Polna.

Zapraszam zainteresowanych mieszkańców.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Tadeusz Maszewski


KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Plac zabaw w Starym Kramsku

22.09.2017-7Na terenie naszej gminy powstał kolejny plac zabaw. Tym razem Stare Kramsko wzbogaciło się o miejsce wypoczynku, zabawy i rekreacji dla dzieci oraz ich opiekunów. Lokalizacja placu umożliwia korzystanie z niego nie tylko przedszkolakom ale także innym dzieciom mieszkającym czy przebywającym w tej miejscowości. Położony jest bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola i sali wiejskiej.

Na placu usytuowano siedem estetycznych i bezpiecznych urządzeń do zabawy w tym: huśtawkę dwustanowiskową z jednym siedziskiem kubełkowym dla młodszych pociech, huśtawkę pojedynczą w kształcie „bocianie gniazdo”, sprężynowiec w kształcie „kwiatka”, huśtawkę wagową typu „ważka”, piaskownicę kwadratową o wymiarach 3,4 m x 3,4 m, zestaw zręcznościowy ze ścianką linową. Największym urządzeniem jest zestaw zabawowy składający się z wieży strażackiej, zjeżdżalni, pomostu wiszącego i mostu linowego. Rodzice lub opiekunowie, którzy przyprowadzą tam swoje pociechy, mogą wypocząć na dwóch wygodnych ławkach parkowych. Wszystkie urządzenia zamontowane na placu zabaw posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, spełniają normy bezpieczeństwa oraz są tak zamontowane, aby zachować wymagane strefy bezpieczeństwa. Przed wejściem na plac zabaw ustawiono tablicę z regulaminem określającym zasady i warunki korzystania. Prosimy ich przestrzegać. Życzymy dzieciom bezpiecznej, beztroskiej i ciekawej zabawy a rodzicom i opiekunom miłego spędzania czasu w towarzystwie swoich milusińskich.

Zapraszamy do galerii

22.09.2017-5

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK