Babimost, 20.02.2020 r.

INFORMACJA

kosciolewW związku z ubieganiem się  Gminy Babimost o przyznanie dofinansowania ze środków wdrażanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Kultura na inwestycję pt. „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku wraz z infrastrukturą towarzyszącą byłego kościoła ewangelickiegom w Babimoście z przeznaczeniem na cele kultury” ze środków Programu KULTURA Norweskiego Mechanizmu Finansowego EOG Burmistrz Babimostu zaprasza mieszkańców na konsultacje społeczne w trakcie których będzie możliwość zapoznania się z założeniami projektu.

Planowany zakres prac jest odpowiedzią na wskazywane przez mieszkańców potrzeby, dotyczące konieczności powstania nowej, większej i lepiej zaadaptowanej przestrzeni na terenie Babimostu.
Realizacja zakładanych prac stworzy możliwość organizacji i uczestnictwa w spotkaniach /warsztatach /zajęciach dla osób różnych grup społecznych poświęconych historii, sztuce
i kulturze gminy i regionu.
Spotkanie odbędzie się 28 lutego (piątek) o godz. 17.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Babimoście, serdecznie zapraszamy.

ANKIETA


 

 

 1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Projekt będzie realizowany przez Szkołę Podstawową w Podmoklach Małych w okresie od1 października 2017 do 31 marca 2018 roku. Celem modelu „AWK” będzie prowadzenie w środowisku lokalnym działań na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych w oparciu o zasoby i potencjał szkoły w Podmoklach Małych.

Oferta AWK skierowana jest do osób dorosłych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. W ramach projektu zostanie przeszkolonych 130 osób zamieszkujących w Gminie Babimost. Kursy będą odbywały sie w trybie weekendowym w szkole w Podmoklach Małych. W ofercie LOWE uwzględniono szkolenia /kursy umożliwiające nabycie i podniesienie kwalifikacji zawodowych istotnych na lokalnym rynku pracy. Kursy realizowane w ramach projektu są dla mieszkańców bezpłatne.

Oferta LOWE w Podmoklach Małych

 1. Warsztaty komunikacji interpersonalnej
 2. Kurs języka angielskiego
 3. Kurs języka niemieckiego
 4. Kurs języka polskiego jako języka obcego
 5. Warsztaty dla rodziców -rozwijanie kompetencji rodzicielskich
 6. Coaching indywidualny dla rodziców
 7. Kurs operatora koparko-ładowarki
 8. Kurs kierowcy wózka jezdniowego
 9. Kurs pilarza
 10. Kurs spawacza TIG MAG MMA
 11. Kurs operatora przecinarki do nawierzchni dróg
 12. Kurs operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych
 13. Kurs tapicera
 14. Kurs obsługi kasy fiskalnej
 15. Kurs podologiczny
 16. Zajęcia kulturalne i sportowe dla seniorów Klubu Aktywnego Seniora

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 

 

LOWE

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK