Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij


dzienbabciidziadkaa2018


 

Otwarcie placu zabaw w Starym Kramsku

17.10.2017-4W dniu 17.10.2017 r. burmistrz Babimostu Bernard Rady wraz z sołtysem Starego Kramska panem Joachimem Niczke i dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku panią Patrycją Cichy oficjalnie otworzyli plac zabaw w Starym Kramsku, który położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola i sali wiejskiej. Jest to już dziesiąty plac zabaw na terenie naszej gminy.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z przedszkola oraz ich opiekunowie, przedstawiciele rady soleckiej na czele z sołtysem i przewodniczącą panią Krystyna Karasiewicz.

Dzieci z przedszkola w podziękowaniu wręczyli panu Burmistrzowi pracę plastyczną, którą własnoręcznie wykonali.

Do dyspozycji dzieci jest siedem estetycznych i bezpiecznych urządzeń do zabawy w tym: huśtawka dwustanowiskowa z jednym siedziskiem kubełkowym dla młodszych pociech, huśtawka pojedyncza w kształcie „bocianie gniazdo”, sprężynowiec w kształcie „kwiatka”, huśtawka wagowa typu „ważka”, piaskownica kwadratowa, zestaw zręcznościowy ze ścianką linową. Największym urządzeniem jest zestaw zabawowy składający się z wieży strażackiej, zjeżdżalni, pomostu wiszącego i mostu linowego.

Zapraszamy do galerii

17.10.2017-27
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK