Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Zapraszamy do obejrzenia filmu z XX Wojewódzkiego Święta Plonów, który znajduje się w dziale FILMOTEKA


Gmina Babimost w czołówce rankingu Najlepszych Samorządów „Rzeczpospolitej”

23.11.2017-10Gmina Babimost jako jedyna w województwie lubuskim znalazła się w czołówce nagrodzonych gmin w Polsce zajmując prestiżowe XVI miejsce w rankingu Najlepszych Samorządów „Rzeczpospolitej” 2017 w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Ranking Samorządów ,,Rzeczpospolitej’’ to wyjątkowy projekt, którego celem jest wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce.

Nad metodologią czuwa niezależna Kapituła ekspertów, która sprawdza, które samorządy najbardziej dbają o rozwój i standard życia mieszkańców, nie zapominając przy tym o bezpieczeństwie finansowym. Nagrodę z rąk byłego premiera Jerzego Buzka, przewodniczącego kapituły za XVI miejsce w rankingu w dniu 23.11.2017 r. w Jarocinie odebrał Burmistrz pan Bernard Radny. W tegorocznej edycji pod uwagę kapituła brała takie wskaźniki jak: wydatki majątkowe, środki unijne, wydatki na transport i ochronę środowiska, wzrost dochodów własnych oraz wskaźniki zadłużenia. W skład kapituły między innymi ponadto weszli: Pan Andrzej Porawski-Dyrektor Biura Związku Miast Polskich, Paweł Porawski-Dyrektor Związku Gmin Wiejskich, Teresa Czerwińska-wiceminister finansów publicznych oraz Jerzy Stępień-Sędzia, były Prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Zapraszamy do galerii

23.11.2017-7
Obraz 2
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
22 publikacji

FACEBOOK