Jarmark Bożonarodzeniowy 2017

16.12.2017-11716.12.2017 r. na Targowisku Miejskim odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Ta przedświąteczna impreza w naszym mieście odbyła się już po raz dziewiąty! Mieszkańcy naszej Gminy, jak również z ościennych miejscowości nie zawiedli! Odwiedzili targowisko i świętowali razem z nami. Atmosfera była naprawdę gorąca, serdeczna i niepowtarzalna. Korzystając z okazji można było zrobić świąteczne zakupy na licznych stoiskach handlowych.

Tegoroczny jarmark rozpoczął się o godzinie 14:00. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, Szkoły Podstawowej w Babimoście, Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” oraz z sekcji tanecznej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. To właśnie ci najmłodsi przyciągali pod scenę najliczniejszą publiczność, przenosząc ich w świąteczną atmosferę. Można było również posłuchać kolęd oraz świątecznych piosenek w wykonaniu dzieci i młodzieży z sekcji wokalno – instrumentalnej GOK, zespołu śpiewaczego „Wiwat”, jak również Orkiestry Dętej OSP Babimost. Występowała również kapela koźlarska „KOTKOWIACY”, która swoimi utworami wkomponowała się w tegoroczny jarmark. Ale nie tylko pod sceną gromadziły się tłumy. Całe rodziny zbierały się przed drewnianą stajenką, w której pod opieką Marii i Józefa, leżał mały Jezusek.

Największą atrakcją, głównie wśród najmłodszych uczestników jarmarku, był Święty Mikołaj. Co roku przybywa on ze świątecznej Laponii do naszego Babimostu. Rozdawał świąteczne uśmiechy i cukierki. Można było zrobić z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć oczywiście stoisk ze świątecznymi potrawami przygotowanymi przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Uczniowie z naszych szkół przygotowali stoisko z ręcznie wykonanymi stroikami oraz ozdobami świątecznymi. Na stoisku przedszkola „Pod Muchomorkiem” można było kupić piernikowe chatki zrobione prze dzieci i ich rodziców. Na jarmarku można było kupić choinki – żywe i sztuczne, ozdoby świąteczne, karpie, słodycze, zabawki oraz inne, przydatne w okresie świątecznym towary. Biblioteka Publiczna w Babimoście zachęcała najmłodszych do wspólnego rysowania świątecznych obrazków. Dla tych najbardziej zmarzniętych Urząd Miejski w Babimoście serwował ciepłą herbatę, kawę oraz pyszny barszcz z uszkami. Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszał wszystkich do „Miasteczka Bożonarodzeniowego”, w którym dzieci, młodzież, a nawet ci najstarsi mogli wspólnie zrobić świąteczne ozdoby. Sportowo - mikołajkowe atrakcje dla najmłodszych przygotowało Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście.

Podczas trwania jarmarku została przeprowadzona zbiórka publiczna zorganizowana przez stowarzyszenie „Lepsza przyszłość”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację pana Andrzeja Mosura.

…i tak minął kolejny, już IX Jarmark Bożonarodzeniowy. Śmiało można go uznać za udany, o czym świadczyć może bardzo duża frekwencja. Z roku na rok ta impreza cieszy się większym zainteresowaniem. Wierzymy, że ta świąteczna atmosfera, która panowała w minioną sobotę za rok przyciągnie jeszcze większe tłumy.

Zapraszamy do galerii

16.12.2017-17

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK