Urząd Miejski w Babimoście poszukuje osoby do pracy na stanowisko pracownik gospodarczy – sprzątanie.

Szczegóły pod numerem telefonu 683513862
lub w urzędzie – biuro nr 14.


 

Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Przedświąteczne spotkanie organizacji społecznych

20.12.2017-10Stowarzyszenia społeczne działające w Gminie Babimost od lat kultywują zwyczaj tradycyjnych spotkań przed Bożym Narodzeniem , aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczno - noworoczne. Tegoroczna uroczystość odbyła się w środę 20 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury. Wzięły w niej udział cztery organizacje - Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - z Koło Nr 1 w Babimoście, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Koło w Babimoście, Babimojski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

W atmosferę świąt Bożego Narodzenia przeniosła uczestników spotkania Natalia Wośko, uczennica babimojskiego gimnazjum, która przy akompaniamencie Marcina Szczechowiaka – instruktora muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury, zaśpiewała kilka pięknych, wzruszających kolęd.

Po części artystycznej życzenia świąteczne złożyli zebranym prezesi i przewodniczący stowarzyszeń,              w tym Alfred Hajduła, Ryszard Nadobnik, Gertruda Łukasińska (w imieniu Barbary Szmagulskiej) oraz Helena Latoń. Następnie głos zabrał Burmistrz Babimostu Bernard Radny, który życzył zebranym rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia i sukcesów w nadchodzącym 2018 roku. Wspólną modlitwą zainicjowaną przez proboszcz parafii p.w. św. Wawrzyńca Ks. kanonika dr Andrzeja Pielę, który przyłączył się do wszystkich serdecznych i ciepłych życzeń, zakończyła się część oficjalna uroczystości. Wszyscy zebrani łamiąc się wzajemnie opłatkiem złożyli sobie życzenia świąteczno – noworoczne.

Zapraszamy do galerii

20.12.2017-12

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK