73 rocznica powrotu Babimostu do macierzy

28.01.2018-128 stycznia 2018 r. w gminie obchodzono 73 rocznicę powrotu Babimostu do macierzy, który stanowi wspaniały wstęp do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W związku z tymi wydarzeniami na Placu Powstańców Wielkopolskich pod pomnikiem odbyło się złożenie wieńców i kwiatów przez delegacje reprezentujące urząd, radnych Rady Miejskiej, organizacje, stowarzyszenia oraz placówki oświatowe. W imieniu Urzędu Miejskiego w Babimoście kwiaty złożył Burmistrz Babimostu Bernard Radny wraz z Januarym Kubickim.

28 stycznia jest upamiętnieniem długoletnich starań lokalnej społeczności polskiej powrotu Ziemi Babimojskiej do macierzy. Powrót Ziemi Babimojskiej do macierzy był spełnieniem oczekiwań wielu pokoleń społeczności polskiej, gdyż wiele osób i rodzin polskich zostało rozstrzelanych lub zginęło w obozach koncentracyjnych w okresie drugiej wojny światowej. Data 28 stycznia upamiętnia także okres powstania wielkopolskiego na Babimojszczyźnie.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Babimoście, prezentując program muzyczno-artystyczny upamiętniający historię Babimostu.

Zapraszamy do galerii

28.01.2018-34
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK