OOM Babimost

program rozgry2


Stoły Wielkanocne 2018

18.03.2018-111Jak co roku, przed świętami Wielkanocnymi, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują dla mieszkańców Gminy oraz zaproszonych gości potrawy świąteczne, które zachwycają nie tylko smakiem ale i wyglądem. Tegoroczna prezentacja stołów wielkanocnych odbyła się 18 marca 2018 r. w sali wiejskiej w Nowym Kramsku, których gospodarzem było Koło Gospodyń Wiejskich Laski.

Całość uroczystości zostało przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście. Goście raczyli się daniami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Lasek, Kolesina, Podmokli Wielkich, Podmokli Małych oraz Nowego Kramska. Na uroczystość zostały zaproszone panie z zaprzyjaźnionego Neuruppin, które również zaprezentowały pięknie udekorowany stół Wielkanocny.

Impreza rozpoczęła się od występu tanecznego Karoliny Zakrzewskiej i Nikodema Konefon, mieszkańców Kolesina, którzy na co dzień pobierają lekcji tańca w Szkole Tańca w Wolsztynie. Zgromadzeni mogli również posłuchać występu wokalnego Zuzanny Olech – mieszkanki Lasek, podopiecznej sekcji wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Tegoroczne prezentacje stołów wielkanocnych umilał występ kapeli koźlarskiej „Kotkowiacy”.

W uroczystości uczestniczył Burmistrz Babimostu Bernard Radny, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za wysiłek, pracę i przygotowywanie tak ciekawej imprezy. Na ręce przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich oraz partnerskiej Gminy Neuruppin, wręczył wielkanocne stroiki oraz upominki dla każdego Koła. Burmistrz wręczyła upominek również na ręce Dyrektora Dolnołużyckiego Muzeum w   Bloischdorf pana Dietmer Kalz z Döbern, który uczestniczył w tegorocznej edycji stołów wielkanocnych.

Tegoroczna prezentacja była elementem projektu przeprowadzonego przez Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście p.t. „Partnerskie Warsztaty Wielkanocne 2018”.

Zapraszamy do galerii

18.03.2018-17

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK