Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Zapraszamy do obejrzenia filmu z XX Wojewódzkiego Święta Plonów, który znajduje się w dziale FILMOTEKA


Szlakiem Koźlarzy i Powstańców

08.06.2018-25W dniu 08.06.2018 r. na Skwerze Muzyków Ludowych w Babimoście gościliśmy dudziarzy i koźlarzy z kraju i zagranicy, którzy szlakiem Koźlarzy i Powstańców wyruszyli na Konkurs Muzyki Ludowej.

W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Babimostu Bernard Radny wraz ze swoim zastępcą Genowefą Materna oraz Sekretarzem Gminy – Sylwią Panaś. Udział wzięli również Wicestarosta - Waldemar Kotlarski, Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego - Edwin Łazicki, Dyrektor Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi - Wojciech Kozieja oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Babimoście – Tadeusz Maszewski. Tegoroczna edycja konkursu nawiązuje do jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Muzycy wyruszyli z Siedlca, poprzez Babimost, Nowe Kramsko, Linie, Wąchabno, kończąc w niedziele,10.06.2018 r., mszą dudziarską w kościele w Kopanicy. Podczas wędrówki muzykom towarzyszyła Grupa Rekonstrukcyjna Powstańców Wielkopolskich z Wolsztyna.

Zapraszamy do galerii

08.06.2018-21
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
22 publikacji

FACEBOOK