OOM Babimost

program rozgry2


Dni Babimostu 2018

Foto-253Dni Babimostu rozpoczęły się już w środę 06.06.2018 r. polsko – niemieckimi warsztatami artystycznymi dla dzieci i młodzieży (wokal, gitara, perkusja, instrumenty klawiszowe, taniec).

W piątek, 08.09.2018 r., w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się spektakl pt. „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary” teatru „MASKA” z Krakowa, jak również promocja książki Regionu Kozła Vademecum Eugeniusza Kurzawy. W książce przedstawiono historię, zabytki, kulturę, zwyczaje, przyrodę i gospodarkę 6 gmin (Babimost, Kargowa, Siedlec, Trzciel, Zbąszyń i Zbąszynek) skupionych w Regionie Kozła. Przedstawiono pierwszy w historii spis wszystkich burmistrzów wszystkich miast Regionu Kozła. Wieczorem w Centrum Sportu i Rekreacji miał miejsce maraton kręglarski.

Sobotni dzień rozpoczął się występem dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście, a także z sekcji wokalnej i tanecznej GOK. Pierwszą gwiazdą sobotniego dnia był zespół AFTER PARTY, który zgromadził pod sceną liczną publiczność. Zgromadzeni świetnie się bawili i gromko oklaskiwali występ zespołu. Czekając na kolejną gwiazdę Dni Babimostu, można było posłuchać koncertu kapeli COCTAIL BOYS. Kolejnym zespołem, na który przybyło bardzo wielu fanów był CLASSIC. Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się dyskoteka, którą prowadził DJ JANKER.

Oprócz występów na scenie, odbyły się zabawy z piłką nożną dla dzieci w wieku 4-7 lat, a także został rozegrany mecz piłki nożnej Babimost – Podmokle w kategorii juniorów młodszych.

Niedziele, jak co roku, opanował nasze miast rock. To już po raz dziesiąty w Babimoście odbyła się impreza Miasto Rocka. Podczas tegorocznej imprezy odbyły się koncerty laureatów edycji 2009 – 2017.

Wieczorem fani z całego województwa, a śmiało można napisać, że z całego kraju, przybyli by świętować zakończenie Dni Babimostu oraz Miasta Rocka z gwiazdą tegorocznych obchodów miasta, z zespołem, który łączy pokolenia – DŻEM. Mimo padającego deszczu, atmosfera była naprawdę gorąca.

Oprócz wydarzeń na scenie, w sali widowiskowej GOK, odbyła się Biesiada Folklorystyczno-śpiewaczy oraz występ Orkiestry Dętej. W CSiR, na orliku, odbył się turniej piłkarski dla dzieci od 7 do 11 lat „ROCK CUP”.

Podczas obchodów święta miasta wszyscy mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia w specjalnej fotobudce oraz odpocząć na przygotowanych przez grupę LOTTO leżakach. Ponadto, dla najmłodszych przygotowane były dmuchane zamki oraz wiele innych atrakcji.

 

Informacje z Dni Babimostu oraz Miasta Rocka również na stronie www.gokbabimost.pl

Zapraszamy do galerii

Foto-125
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK