dzien mamy2019


Tydzień Seniora w Neuruppin

IMG-20180618-WA0000W poniedziałek, 11. czerwca 2018r., grupa piętnastu seniorek i seniorów pojechała w odwiedziny do niemieckiego miasta partnerskiego Neuruppin. Program wizyty rozpoczął się oficjalną uroczystością otwarcia Brandenburskiego Tygodnia Seniora. Oprócz przemówień Starosty Powiatowego Ralfa Reinhardta, a także Burmistrza miasta Neuruppin Jensa-Petera Golde imprezie towarzyszyły występy zespołów szkoły muzycznej oraz chóru stowarzyszenia Rotary.

Wtorek rozpoczął się interesującą wycieczką z przewodnikiem, zwiedzaniem zabytkowej starówki oraz kościoła klasztornego z XIII w.. Po obiedzie goście z Babimostu wzięli udział w „tanecznym popołudniu”, przygotowanym przez Radę Seniorów Neuruppin, we współpracy z neuruppińskim oddziałem Czerwonego Krzyża oraz właścicielką i instruktorką ze szkoły tańca, panią Gabi Keller. Przy kawie i cieście uczestnicy nie tylko mogli podziwiać umiejętności par tanecznych, ale również samemu nauczyć się kilku podstawowych kroków i w ten przyjemny sposób spalić kilka niepotrzebnych kalorii. Dzień zakończył się festynem letnim i grilem u rozśpiewanych seniorów w miejscowości Bechlin.

Głównymi atrakcjami w środę był dwugodzinny rejs statkiem po Jeziorze Ruppińskim, a także wizyta w Wustrau w muzeum Brandenburgia-Prusy. Babimojszczan szczególnie zainteresowała wystawa czasowa „Germania Slavica” (tłum. „słowiańska Germania”) oraz odkrywanie wspólnej przeszłości Brandenburgii, Prus i Województwa Lubuskiego.

Po trzech krótkich, ale intensywnych dniach delegacja udała się w drogę powrotną do Babimostu. Seniorzy z Neuruppin już cieszą się na rewizytę w Polsce w nadchodzącym roku.

IMG-20180618-WA0000

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK