akrobaty


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Obchody 100-lecia powstania Polskiego Lotnictwa Wojskowego

19.08.2018-1W 2018 roku przypada setna rocznica powstania Polskiego Lotnictwa Wojskowego. W związku z tym zorganizowano w Babimoście obchody święta, które były okazją do wspominania tych, co odeszli i uhonorowania najbardziej zasłużonych emerytowanych żołnierzy Wojska Polskiego.

Uroczystość odbyła się 19 sierpnia, pod patronatem Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak. Organizatorem obchodów był Związek Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego w Babimoście przy współpracy z Burmistrzem Babimostu Panem Bernardem Radnym.

Uczestnicy uroczystości zebrali się na Skwerze Wojska Polskiego, obok odnowionego pomnika Samolotu Lim 6bis. Przed rozpoczęciem, wszyscy otrzymali okolicznościowy emblemat, z symbolami Orła Lotniczego, Szachownicy, Herbu Babimostu i samolotu Lim, na niebieskim tle. Głos zabrał ppłk. pil. Alfred Hajduła – Prezes Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego, który przywitał przybyłych gości. Podczas uroczystości nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Na koniec obchodów nastąpiło złożenie wiązanek pod Obeliskiem Pilotów upamiętniających tych co zginęli.

Na terenie Centrum Sportu i Rekreacji, mieszkańcy Babimostu oraz licznie przybyli goście mogli obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego, a na niebie zaprezentował się Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Następnie wraz z Orkiestrą Dętą OSP w Babimoście wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, na występ Wojskowego Zespołu Estradowego „ Rota” ze Złotoryi, gdzie odśpiewane zostały najbardziej znane żołnierskie piosenki.

Zapraszamy do galerii

19.08.2018-11

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK