UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


sluby20


UWAGA !!!

Wszystkie osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu 728 062 059 lub 68 351 24 44.


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


komunalka-info


XX Lubuskie Święto Plonów

09.09.2018-1Dożynki to najważniejsza tradycja w rolniczym kalendarzu. Dziękujemy wówczas za zebrane plony. Dożynki są także szczególnym dniem dla mieszkańców miast i osób mieszkających na wsi ale niemających nic wspólnego z rolnictwem – chleb jedzą przecież wszyscy.

W tym roku Babimost był gospodarzem odbywających się w niedzielę (9 września 2018 r.) XX Lubuskich Dożynek Wojewódzkich, na które zapraszała Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Burmistrz Babimostu Bernard Radny, Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski.

W regionalnym święcie plonów uczestniczyli również: Prezes Lubuskiej Izby Rolniczej – Stanisław Myśliwiec, Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego- Czesław Fiedorowicz, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego- Tomasz Wontor, Jarosław Kalinowski- Europoseł, Dariusz Rosati - Europoseł oraz parlamentarzyści lubuscy na sejm RP.

Zaszczytną rolę starosty pełnili Wioleta Kubiak, która wraz z mężem Robertem prowadzą gospodarstwo rolne w miejscowości Klenica, gmina Bojadła oraz Paweł Brychcy, wraz z małżonką Andżeliką, którzy prowadzą gospodarstwo w miejscowości Podmokle Małe, gmina Babimost.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11, dziękczynną Mszą Św. w Kościele Św. Wawrzyńca w Babimoście, którą celebrował Stefan Regmunt - biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.Po mszy, barwny korowód dożynkowy przeszedł ulicami miasta do Centrum Sportu i Rekreacji gdzie odbyły się główne obchody Święta Plonów. Przemarsz zakończył pokaz maszyn rolniczych.

Oficjalna część obchodów rozpoczęła się przemówieniem Pana Burmistrza, następnie głos zabrali Pani Marszałek oraz Starosta Zielonogórski, jako współorganizatorzy XX Lubuskiego Święta Plonów. Po godzinie 14 zaczęły się występy artystyczne. W programie udział wzięli: Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa, Chór Cantabile, Kapela Koźlarska Kotkowiacy, zespół Wiwat, Kargowiacy, Dąbrowszczanka, sekcja wokalna i taneczna Gminnego Ośrodka Kultury. Gwiazdą wieczoru był zespół Loka.

Jednym z głównych punktów uroczystości był wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego.W kategorii wieńców tradycyjnych XX Lubuskiego Święta Plonów zwyciężył wieniec sołectwa Krzemów i Łukomin, w gminie Krzeszyce.

Sejmik Województwa Lubuskiego przyznał "Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego", które były wręczone z rąk Marszałek Województwa Lubuskiego- Elżbiety Anny Polak, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego- Czesława Fiedorowicza. Miło nam poinformować, że otrzymali je mieszkańcy naszej gminy: Pani Monika Jarysz z Nowego Kramska oraz Kazimierz Tatarski z Babimostu.

Wydarzenie było okazją aby zaprezentować dorobek całego regionu: jego tradycje, ludowość jak również prezentowane były produkty firm i przedsiębiorstw z ternu województwa. Dożynki to impreza, która ma ambicje pokazywać to, co w Regionie Lubuskim najlepsze. Była to otwarta dla wszystkich impreza budująca tożsamość społeczności lokalnej oraz edukująca jej kolejne pokolenia.

Zapraszamy do galerii

09.09.2018-201

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK