Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu promocyjnego o Babimoście

>>>Kliknij tu<<<


Miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej w Babimoście

miasteczko ruchuJuż wkrótce przy Szkole Podstawowej w Babimoście powstanie nowoczesne i jak dotąd jedyne w gminie miasteczko ruchu drogowego. Napisany przez dyrektora szkoły panią Ewę Pietrusiewicz projekt zyskał aprobatę przedstawicieli firmy IKEA Industry, co przełoży się na 10.000 zł dofinansowania.

W ramach projektu na płycie asfaltowej dawnego boiska powstanie duże i funkcjonalne miasteczko ruchu drogowego, które posłuży uczniom przez długie lata i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci na drogach. Z farby drogowej przeznaczonej do cienkowarstwowego poziomego oznakowania dróg zostaną wytyczone skrzyżowania, rondo i przejścia dla pieszych. Dodatkowo zostaną zakupione mobilne znaki drogowe, które będzie można ustawiać w różny sposób, tworząc za każdym razem inną sytuację drogową. W planach jest również wymiana oświetlenia na nowoczesne ledowe, które zostanie dofinansowane ze środków gminnych, gdyż bezpieczeństwo na drodze najmłodszych jest zadaniem priorytetowym zarówno szkoły, jak i władz lokalnych.

miasteczko ruchu

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK