Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Rolnictwo

1

5

4

3

2

10.06.2017 r.

10.06.2017-184W sobotę uczestnicy imprezy mogli odwiedzić „Miasteczko komunikacyjne” przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze. Można było oznakować swój rower, a także sprawdzić swoje „umiejętności” ubierając specjalne narkogogle i alkogogle, które mają na celu pokazanie jak człowiek zachowuje się po narkotykach i alkoholu. Tego dnia odbył się spektakl teatralny dla dzieci teatru rozrywki „Trójkąt” pt. „Wyspa Piratów. Na scenie wystąpił kabaret „Jurki”, który dostarczył widzom ogromnej dawki humoru. Tego dnia odbyła się również gala wręczenia nagród Burmistrza Babimostu w różnych dziedzinach sportowych. W imieniu Burmistrza Babimostu Bernarda Radnego nagrody wręczył zastępca Burmistrza Zbigniew Woziński. Koncert TOMASZA KAROLAKA z zespołem „PĄCZKI W TŁUSZCZU” zgromadził pod scenę wielu fanów. Drugą gwiazda sobotniego wieczoru była JULA ze swoim zespołem. Na zakończenie wieczoru odbyła się zabawa taneczna z zespołem „COCTAIL BOYS” w rytmach disco polo.

Galeria zdjęć

10.06.2017-220

Mecz piłkarski kobiet z udziałem gwiazd Telewizji Polskiej

11.06.2017-152Największe tłumy przybyły na stadion przy Fitness Park na mecz drużyn żeńskich, w którym zagrały gwiazdy Telewizji Polskiej kontra reprezentacja z Gminy Babimost. W drużynie TVP wystąpiły m.in. Miss Egzotica 2017 – Victoria Abbey, Dziennikarka TVP Sport - Sylwia Dekiert, a także wokalistka – Kasia Wilk. Obie reprezentacje wyszły na bisko prowadzone przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem”. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dziewczyny stanęły do rzutów karnych, które zakończyły się wynikiem 4-1 dla drużyny z Babimostu. Zmaganiom oby drużyn przyglądał się aktor Marek Włodarczyk. Przerwę meczu uatrakcyjnił pokaz akrobatyki sportowej Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP" działającego przy Zespole Edukacyjnym w Podmoklach Małych. Każda uczestniczka na zakończenie dostała pamiątkowy medal. Drużynie gospodarzy wręczył Marek Włodarczyk, a drużynie gości - Burmistrz Babimostu Bernard Radny. Po rozgrywkach zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć pokaz lotów modeli latających. Pokaz został przygotowany przez „Lotnisko Modelarskie Kargowa”.

Tego dnia również najmłodsi zagrali w piłkę. W niedzielę odbył się turniej piłki nożnej Żaków o Puchar Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji.

Galeria zdjęć

 

11.06.2017-100

 

Wykład pt. „Obrazy z historii Babimostu”

11.06.2017-1W niedzielę w sali widowiskowej GOK można było wysłuchać wykładu prof. dr hab. Wojciecha Strzyżewskiego pt. „Obrazy z historii Babimostu”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Babimojskiej. Zgromadzeni mogli również obejrzeć wystawę z okazji 620-lecia miasta przygotowaną przez Bibliotekę Publiczną w Babimoście.

Galeria zdjęć

11.06.2017-31

Miasto Rocka

11.06.2017-11Ostatni dzień obchodów dni Babimostu był pod nazwą Miasto Rocka. Początkowo odbył się przegląd wszystkich zespołów, którzy uczestniczyli w imprezie. Na scenie wystąpił laureat zeszłorocznego festiwalu – „THE CASSINO”.

Kończąc tegoroczne Dni Babimostu na scenie wystąpił zespół TURBO, a zaraz po nim zespół BIG DAY.

Galeria zdjęć

11.06.2017-31

09.06.2017 r.

09.06.2017-19W piątek, 9 czerwca, na scenie wystąpiły dzieci z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, z sekcji wokalnej i tanecznej GOK Babimost, z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem”. Można było posłuchać koncertu Orkiestry Dętej z Babimostu, jak również zespołu śpiewaczego „Wiwat”. Na scenie wystąpił również zespół „Sześciopak” z Czerwińska. Tego dnia panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Babimost przygotowały największe ciasto. Wieczorem odbył się pokaz tancerzy ognia – Teatr Ognia „Fobia”. Na zakończenie tego dnia zostało zorganizowane letnie kino plenerowe.

Galeria zdjęć

09.06.2017-40

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji