UWAGA!!!

 

Od 10 października na terenie całego kraju obowiązują obostrzenia jak w strefie żółtej (z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej), tj.: Kliknij tutaj

121067261 10159117251859653 5079134738319317215 o

 


UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


 

 info2907


 

spisRolny

Komunikat  Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, podejmuję decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych. 

Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

Informacja o możliwości realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych w terenie będzie przesłana odrębnym komunikatem.


1663 ASF


!     !     !

 

koronawirus baner

 


Herb Babimostu

„Herbem Gminy jest herb Babimostu – dwa skrzyżowane złote klucze na czerwonym tle. Barwy herbu to kolory czerwony i złoty." Taki zapis został ujęty w Statucie Gminy przyjętym uchwałą Nr II/4/02 Rady Miejskiej w Babimoście z dnia 2 grudnia 2002 r. Wzór ten został wykorzystany również na fladze Babimostu.

Pierwszy raz herb Babimostu w tej postaci pojawia się na XIV wiecznych monetach tzw. „kwartnikach” bitych w babimojskiej mennicy dla książąt żagańskich. Ten motyw występuje we wszystkich odmianach herbu aż do czasów współczesnych. Zachowała się pieczęć miejska z 1570 r. oraz talerz miedziany z II połowy XVI w. na których widnieją skrzyżowane klucze. Zupełnie inny herb okresowo pojawił się w czasach rozbiorów. Na czerwonej tarczy widniał polski orzeł stojący na moście. Pod środkowym przęsłem mostu umieszczone były dwa skrzyżowane klucze. Po przejściu Babimostu we władze pruskie dokonano ponownej zmiany symboliki na herbie. Jego elementem głównym był orzeł pruski dzierżący w szponach skrzyżowane klucze Po roku 1918 Babimost sygnował się herbem z dwoma skrzyżowanymi kluczami na czerwonej tarczy. Podobny obowiązuje od 1945 r.

Dwa skrzyżowane klucze nie odnoszą się do skomplikowanych dziejów miasta ani też do jakichś wartości duchowych. Wybitny heraldyk Marian Gumowski dowodził, że symbol kluczy w herbie ma ścisły związek z osobą św. Piotra i sugerował patrona kościoła miejskiego. Jest to o tyle prawdopodobne , że z żadnym miejskim obiektem w Babimoście kojarzyć kluczy nie było można. W mieście nie powstały nigdy mury obronne, stąd nie było ani bramy ani baszt, do których można by przypasować klucze.

(„Dzieje Babimostu” Joachim Benyskiewicz, Marek Kuc)

skan-ola


 

HYMN BABIMOSTU - słowa: Andrzej Smykowski, muzyka: Tomasz Gawroński.

Utwór wykonał i nagrał: Tomasz Gawroński.


Tu gdzie historia wiecznie żywa
I gdzie o wolność walczono tyle długich lat
Jest gród co Babimost się nazywa
Tu człowiek człowiekowi jest jak własny brat.
ref.
Kochajmy Babimost po życia kresKochajmy Go jakim był i jest
Kochajmy stolicę rodzinnych stron
Kochajmy Babimost bo tu jest nasz dom.
Gdzie dzisiaj znajdziesz tyle ciepła
I powiedz gdzie tak spokojnie mógłbyś dzisiaj żyć
To miasto otoczy cię opieką swą
i z tego dumny zawsze możesz być.


HEJNAŁ BABIMOSTU - muzyka: K. Sauter.
Utwór wykonał i nagrał: Tomasz Gawroński.


HYMN BABIMOSTU - wyk. Joanna Kupś (sekcja wokalna GOK)


PIOSENKA O BABIMOŚCIE - wyk. Joanna Kupś (sekcja wokalna GOK)


Flaga Babimostu

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK