1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

15.12.2018-120W dniu 15 grudnia 2018 roku na placu Targowiska Miejskiego odbył się X Jarmark Bożonarodzeniowy. Mieszkańcy naszej Gminy, jak również z miejscowości ościennych, odwiedzili targowisko i świętowali razem z nami. Atmosfera była świąteczna, serdeczna i niepowtarzalna. Korzystając z okazji można było zrobić przedświąteczne zakupy na stoiskach handlowych.

Tegoroczny jarmark rozpoczął się o godzinie 13:00 występem dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście. To waśnie ci najmłodsi zgromadzili pod sceną największą liczbę publiczności, przenosząc ich w atmosferę świąt. Można było posłuchać kolęd oraz świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Wiwat”, dzieci i młodzieży z sekcji artystycznej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, Szkoły Podstawowej w Babimoście, jak również w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Babimost. W tym roku zaprezentowały się również dzieci z sekcji tanecznej GOK „JUMP WAKE UP”. Główną gwiazdą tegorocznego jarmarku był zespół XMAS SINGERS. Ale nie tylko pod sceną gromadziły się tłumy. Chętnie odwiedzana była stajenka, w której pod opieką Marii i Józefa, leżał mały Jezusek. Figury, które nawiązywały do świętych postaci, wykonane były z drewna. Nie zabrakło Świętego Mikołaja, który przybył do naszego Babimostu, specjalnie dla tych najmłodszych i tych starszych uczestników imprezy, ze świątecznej Laponii. Rozdawał świąteczne uśmiechy i cukierki. Słodkości można było również skosztować na stoiskach przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy. Na ich stoiskach nie zabrakło pierogów, uszek i krokietów. Na stoisku przedszkola „Pod Muchomorkiem” można było kupić piernikowe chatki, robione przez dzieci i ich rodziców. Uczniowie ze szkół przygotowali stoisko z ręcznie wykonanymi stroikami. Na jarmarku można było kupić choinki – żywe i sztuczne, ozdoby świąteczne, karpie, słodycze, zabawki oraz inne, przydatne w okresie świątecznym towary. Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” zapraszało do przygotowanego „Miasteczka Bożonarodzeniowego”, w którym można było wspólnie zrobić świąteczne ozdoby. W tym roku na placu targowiska został przygotowany domek św. Mikołaja, który wraz ze swoimi śnieżynkami był dla dzieci, młodzieży, a nawet tych najstarszych.

Należy wspomnieć, że główną ideą jarmarku jest wspólne świętowanie, spożywanie razem posiłku, rozmowy. Dzisiaj ludzie żyją w biegu zapominając o magii świąt Bożego Narodzenia i spędzaniu czasu razem.

W świątecznym klimacie kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy dobiegł końca. Wierzymy, że ta świąteczna atmosfera, która panowała w minioną sobotę za rok przyciągnie jeszcze większe tłumy. Już dziś serdecznie Was na niego zapraszamy.

Zapraszamy do galerii

15.12.2018-156
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK