akrobaty


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Przedświąteczne spotkanie organizacji społecznych w Gminie Babimost

b844b947d3f4f2829acc21c79ee6ef5eDziałające w Gminie Babimost stowarzyszenia społeczne od lat kultywują zwyczaj tradycyjnych spotkań przed Bożym Narodzeniem, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczno - noworoczne. Piękna tradycja spotkania opłatkowego od zawsze łączyła całe pokolenia i tak było tym razem, bowiem na zaproszenie odpowiedziało wiele osób.

Tegoroczne spotkanie odbyło się we wtorek 18 grudnia 2018 r. w sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście; Burmistrz Babimostu Bernard Radny z małżonką, z-ca burmistrza Genowefa Materna, sekretarz Gminy Sylwia Panaś, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście Aneta Sybis-Jeż oraz organizacje - Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - z Koła Nr 1 w Babimoście, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków-Koło w Babimoście, Babimojski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rejonowe Koło Pszczelarzy, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół. W uroczystości uczestniczyło 180 osób.

Przedświąteczne spotkanie umilił występ kolęd i pastorałek w wykonaniu sekcji wokalnej działającej przy w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście.
Po części artystycznej życzenia świąteczne złożyli zebranym prezesi i przewodniczący stowarzyszeń, w tym Alfred Hajduła, Ryszard Nadobnik, Piotr Tomczyk, Helena Latoń, Teresa Chromińska, Stanisław Baer. Następnie głos zabrał Burmistrz Babimostu Bernard Radny, który życzył zebranym rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia i sukcesów w nadchodzącym 2019 roku. Po wszystkich serdecznych i ciepłych życzeniach, zakończyła się część oficjalna uroczystości. Zebrani łamiąc się opłatkiem, symbolem zgody i pojednania złożyli sobie życzenia świąteczno – noworoczne. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw, które spożywamy podczas wigilijnej wieczerzy. Wszystkim zebranym uczestnikom  towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera. Wspólne świętowanie połączyło z nami  tych, którzy nas kochają i chcieli nas obdarować Swą obecnością.

Źródło: www.gokbabimost.pl

Galeria zdjęć
e8dc153260a59d4f236cfd7439d5dfd3

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK