1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Przekazanie strażakom sprzętu zakupionego w ramach dotacji z Funduszu Sprawiedliwości

28122018-1W dniu 28. Grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste przekazanie strażakom ochotnikom sprzętu ratowniczego zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości – fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Łączna wartość sprzętu to 33 326,97 zł, w tym 1% ze środków budżetu gminy, 99% dofinansowania ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Dzięki pozyskanej dotacji do Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Babimost trafiły:

- OSP Babimost : defibrylator Philips Heartsmart FRx, pilarka Stihl MS 251

- OSP Nowe Kramsko : deska ortopedyczna Iron Duck Ultra Vue 16”, najaśnica L- 45671 Streamlight Scene Light 3600 Im

- OSP Stare Kramsko : defibrylator Philips HeartSmart FRx, Pilarka Stihl MS 251

- OSP Podmokle Małe : pilarka Stihl MS 462 R, zestaw ratownictwa med., PSP R-1, pachołek drogowy składany z lampką LED

- OSP Podmokle Wielkie : defibrylator Philips Heartsmart FRx, latarka Pathfinder PSL0011 z ładowarkami.

Przekazania sprzętu dokonał Burmistrz Babimostu Bernard Radny. W uroczystości udział wzięli kpt. Mirosław Pacyna Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Sulechowie, prezesi poszczególnych jednostek OSP oraz strażacy.

Zgodnie z wymogami umowy dotyczącej powierzenia Gminie Babimost realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości sprzęt został opatrzony logami Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz oznaczony klauzulą "Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości".

Zakupiony specjalistyczny sprzęt niezbędny do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa umożliwi Ochotniczej Straży Pożarnej sprawnie działać w akcjach ratowniczych, jak również wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa wśród mieszkańców gminy Babimost.

Strażacy ochotnicy systematycznie nabywają wiedzę, doskonalą swoje umiejętności praktyczne. Uczestniczą, samodzielnie lub wspólnie z PSP, w różnego rodzaju akcjach związanych z działaniami ratowniczymi lub usuwaniem skutków pożarów, miejscowych zagrożeń (klęsk żywiołowych, wypadków, awarii i katastrof) oraz innych zdarzeniach.

Każde działanie i wsparcie, które zwiększa możliwości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi przez druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych, należy pochwalić i za nie serdecznie podziękować.

logo28122018

 

Zapraszamy do galerii

Sorry, you have not enough rights to view this image.

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK