1663 ASF


jarmark2019


 

komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Wyjazd do Niemiec

Foto-1W dniach 23-24 luty 2019 r. delegacja z Babimostu z Burmistrzem Bernardem Radnym na czele przebywała w Niemczech w ramach projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 ,,Redukować bariery-wspólnie wykorzystywać silne strony’’.

W wyjeździe wzięło udział 40 mieszkańców Gminy Babimost tj. przedstawiciele stowarzyszeń oraz pracownicy podległych gminie placówek. W ramach wyjazdu zaplanowano między innymi zwiedzanie kościoła i Dolnołużycko-Serbskiego Muzeum Wiejskiego w Bloischdorf oraz wyjazd do Serbołużyckiego Centrum Kultury w Schleife. Tam uczestnicy projektu mogli wysłuchać wykładu na temat historii serbskiej, mowy, tradycji, ubrań i mitów oraz zwiedzić wystawy, zbiory jaj wielkanocnych oraz obejrzeć kolekcję lalek w strojach ludowych. Pierwszy dzień pobytu zakończył bal maskowy, podczas którego można było podziwiać piękne stroje osób biorących udział w konkursie na najciekawszy kostium. W drugim dniu pobytu w spotkaniu udział wzięli: Harald Alterkrüger – Starosta Powiatu Sprewa-Nysa-Bóbr, dr Klaus-Peter Schulze – Poseł Niemieckiego Bundestagu, Peter Rabe – Burmistrz Gminy Felixsee oraz Dietmar Kalz – Prezes Stowarzyszenia Dolnołużyckiego Serbskiego Muzeum w Bloischdorf. Burmistrz Babimostu Bernard Radny podziękował za zaproszenie oraz, w ramach rewanżu, zaprosił gospodarzy do odwiedzenia Gminy Babimost. Organizatorami wyjazdu oraz pokrywającymi w całości koszty pobytu i dojazdu było Stowarzyszenie Dolnołużyckiego Serbskiego Muzeum w Bloischdorf w ramach projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 ,,Redukować bariery-wspólnie wykorzystywać silne strony’’

Zapraszamy do galerii

Foto-5
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK