W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


komunalka-info


Uroczystości otwarcia Roku Fontanowskiego w Neuruppin

Foto-1W dniu 30-31.03.2019 r. Burmistrz Babimostu Bernard Radny wraz z osobami towarzyszącymi został zaproszony przez Burmistrza Neuruppin Jens-Peter Golde na otwarcie Roku Fontanowskiego w Neuruppin. Podczas spotkania włodarze omówili plan dalszej współpracy w ramach działalności stowarzyszeń i organizacji społecznych.

Szczególnym gościem był Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, który podczas przemowy omówił życie i twórczość wielkiego pisarza Niemiec Theodora Fontane. Przemawiał również Prezydent województwa Brandenburgii Dietmar Woidke , który omówił znaczenie dzieł wybitnego pisarza w życiu współczesnym oraz prof. dr. Sandra Richter, dyrektor Niemieckiego Archiwum Literatury w Marbach, która przedstawiła największe dzieło pisarza, powieść romantyczną pt. „Effi Briest”.

Uroczystości związane z 200. urodzinami tego wybitnego pisarza, korespondenta i reportera oraz aptekarza z zawodu obchodzone będą do 30.12.2019r. do dnia jego urodzin. Delegacja z Gminy Babimost zwiedziła muzeum neuruppińskie, w którym wystawione zostały dzieła pisarza specjalnie z okazji obchodów jego urodzin.

Burmistrz Babimostu wraz z osobami towarzyszącymi spotkał się z Prezydentem Niemiec. Ponadto odbyło się spotkanie Burmistrza z delegacją przedstawicieli miasta Nymburk z Czech.

 

Zapraszamy do galerii

Foto-5
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK