1663 ASF


jarmark2019


 

komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Malowanie jajek wielkanocnych w Bloischdorf w Niemczech

13.04.2019-1Malowanie jajek wielkanocnych odbyło się w dniu 13.04.2019 roku w Dolnołużycko-Serbskim Wiejskim Muzeum w Bloischdorf w Niemczech. Zaproszone zostały przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Babimost oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście.

Muzeum to posiada wiele eksponatów pochodzących z regionu serbsko-dolnołużyckiego i pielęgnuje kulturę oraz tradycje regionu. Podczas jednodniowego pobytu panie zwiedziły muzeum oraz wzięły udział w warsztatach, podczas których poznały wzory, technikę farbowania i zdobienia jajek woskiem. Było to drugie spotkanie wspólnie zaplanowanego i przygotowanego projektu oraz finansowanego z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr” z Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia-Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej „Redukować bariery-wspólnie wykorzystywać silne strony’’ i muzeum w Bloischdorf. Pierwsze spotkanie odbyło się w dniach 23-24.02.2019r., podczas którego panie poznały tradycje karnawałowe.

Zapraszamy do galerii

13.04.2019-2

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK