1663 ASF


jarmark2019


 

komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Weekend majowy w Babimoście

03.05.2019-99W dniu 3 maja 2019 r. obchodzone było święto uchwalenia Konstytucji w Polsce. Minęło dokładnie 228 lat, odkąd Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii, jako pierwsza w Europie i druga na świecie. Główne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Babimoście.

W tym roku przypada 50-ta rocznica powstania Orkiestry Dętej OSP Babimost, z tej też okazji podczas mszy świętej Pan Kazimierz Tatarski- kierownik orkiestry i jej członek od 50 lat, przedstawił jej działalność z minionego półwiecza. Po uroczystości kościelnej odbył się przemarsz ulicami miasta z udziałem Orkiestry Dętej OSP Babimost pod obelisk na Plac Kopernika.Przedstawiciele Urzędu Miejskiego – Burmistrz Babimostu Bernard Radny wraz ze swoim Zastępcą, Sekretarzem Gminy oraz radni Rady Miejskiej w Babimoście, Proboszcz Parafii, przedstawiciele zakładów pracy i organizacji społecznych z naszej Gminy złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości zostały przygotowane i przeprowadzone przez Stronnictwo Demokratyczne pod kierunkiem Pana Stanisława Wieczorka. Następnie część sportowo-rekreacyjna odbyła się w Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście. Dla mieszkańców gminy przygotowano szereg atrakcji, m.in. konkursy sportowe czy też pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Babimostu. Od godziny 15-ej można było podziwiać pokazy gimnastyczno-akrobatyczne w hali Olimpia, UKS Olimp Podmokle Małe, UKS Trójka Akrobatyka Sulechów oraz Variete Fantastique z Cottbus. Natomiast w dniu 1 maja mieszkańcy Babimostu mieli okazję spotkać się na wspólnym piknikowaniu z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Babimoście. W Zielonym Zakątku przy GOK-u na całe rodziny czekało wiele atrakcji. Chętni mogli wziąć udział  w rodzinnych rozgrywkach sportowych oraz konkursie karaoke. Na dzieci czekały między innymi: ogromne bańki mydlane, malowanie twarzy, itp. Mimo, że pogoda nie sprzyjała to wielu mieszkańców z naszej Gminy uczestniczyło w rozrywkach przygotowanych na długi majowy weekend.

Zapraszamy do galerii

03.05.2019-100 
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK