akrobaty


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Symboliczny czek na dofinansowanie remontu dróg gminnych

IMG-20190521-WA0000W dniu 20.05.2019 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim Burmistrz Babimostu Bernard Radny odebrał z rąk Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka symboliczny czek na dofinansowanie remontu dróg gminnych.

Mają one zostać wyremontowane za pieniądze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, który kilka miesięcy temu ogłosił Premier. Gmina Babimost na powyższy cel otrzyma kwotę 1 348 411 zł. Fundusz Dróg Samorządowych to program, na który gmina otrzymała 50 % dofinansowania o wartości kosztorysowej projektu. Kwota jest przeznaczona na przebudowę dróg – ulic: Kopernika, Polna i Łąkowa – w Nowym Kramsku. Powyższe zadanie wycenione jest na kwotę 2 696 822 zł. Symboliczny czek Burmistrz Babimostu odebrał w obecności Premiera Mateusza Morawieckiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. również Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Jerzy Materna - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

IMG-20190521-WA0000

IMG-20190521-WA0001

IMG-20190521-WA0002

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK