UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


 

 info2907


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


Dni Babimostu 2019

08.06.2019-16W tym roku święto naszego miasta przypadło na 8-9 czerwca. W miniony weekend wszyscy mieszkańcy oraz osoby przyjezdne mogli wziąć udział w wielu atrakcjach. Coroczne święto jest okazją do tego, aby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Nie można było narzekać na nudę, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku Dni Babimostu rozpoczął Holi Festival Poland- Festiwal Kolorów, to ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie Święta Kolorów Holi.

Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych! Można było poczuć magię zabawy, obrzucać się kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi, bawić się i tańczyć przy muzyce DJ-a. Po tak energicznym wstępie można było się przenieść w czasy XVII wieku, gdzie „Kmicicowa Kompanjia” przedstawiła krótką inscenizację z tamtych czasów. Następnymi punktami uroczystości były pokazy akrobatyki UKS Olimp Podmokle Małe, występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście. W muzyczny klimat przybyłych ludzi wprowadził koncert grupy wokalnej Face to Face, a następnie zaśpiewał Paweł Lisek. Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentacji sekcji tanecznej z Gminnego Ośrodka Kultury. Przed występem gwiazdy wieczoru można było usłyszeć utwory młodego, zdolnego wokalisty Szymona Chodynieckiego. Jednak największą atrakcją pierwszego dnia był występ Michała Wiśniewskiego z zespołem Impreza. Wokalista zgromadził tłumy pod sceną, wszyscy podśpiewywali utwory wraz z wokalistą. Zaraził wszystkich swą energią, w swych barwnych strojach pokazał prawdziwe show. Dzień ten zakończył się imprezą plenerową z DJ-em Maco eR .

Drugi dzień święta naszego miasta upłynął pod hasłem 50-lecie Orkiestry Dętej OSP w Babimoście. Orkiestra stanowi ważny element kultury. Uświetnia uroczystości patriotyczne i religijne na terenie naszej Gminy, jak również poza jej granicami. Podczas jubileuszu mieliśmy przyjemność gościć Orkiestrę Dętą OSP „Siedlice” Gorzów Wielkopolski, Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Roztarzewa oraz Świebodzińską Orkiestrę Dętą. Niedzielne świętowanie rozpoczęło się przemarszem orkiestr dętych ulicami Babimostu. Na Placu Powstańców Wielkopolskich odbył się wspólny koncert wszystkich orkiestr dętych. Rozpoczynając oficjalną część jubileuszu Orkiestra Dęta w Babimoście, na placu przy Centrum Sportu i Rekreacji, odegrała przepiękny koncert. Podczas uroczystości nadano medale za Zasługi Dla Pożarnictwa dla członków Orkiestry Dętej OSP Babimost, które wręczyła Elżbieta Polak – Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Lubuskiego. Burmistrz Babimostu Bernard Radny wręczył odznaki za Wysługę Lat dla członków orkiestry. Słów uznania dla naszej orkiestry nie było końca. Zaproszeni goście docenili nasz wspaniały zespół. Warto wspomnieć, że kierownik orkiestry Pan Kazimierz Tatarski gra w zespole od jego powstania. Od 10 lat kapelmistrzem jest Agnieszka Rybicka.

W dalszej części zgromadzeni mogli posłuchać występów przybyłych na uroczystość zaprzyjaźnionych orkiestr ze Świebodzina, Gorzowa i Roztarzewa.

Tego dnia również miłośnicy kulinariów mieli okazję gotować wspólnie z Karoliną Kowalewską – uczestniczką pierwszej edycji programu MasterChef. Na święcie miasta nie zabrakło również sportu. Odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci w kategorii 8-12 lat, rodzinne gry i zabawy z piłką nożna, otwarty turniej kręgielski, jak również turniej laserowy Speed Shot Laser Tag. Na zakończenie obchodów Dni Babimostu na scenie wystąpił zespół Sumptuastic, który zgromadził pod sceną liczną publiczność. Zgromadzeni świetnie się bawili i gromko oklaskiwali występ zespołu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tegorocznych Dni Babimostu oraz wszystkim biorącym aktywny udział w jego obchodach.

Zapraszamy do galerii

09.06.2019-12
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK