wyzwolenie babimostu


 1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Jubileusz Jedności Podmokle

11.08.2019-2Dnia 11 sierpnia (w niedzielę), na boisku sportowym w Podmoklach Wielkich odbyła się uroczystość związana z 90- leciem powstania Ludowego Zespołu Sportowego „Jedność Podmokle”. Na tą uroczystość sportową przybyło wielu mieszkańców naszej Gminy.

Z zaproszonych osób udział wzięli również:

- Bogusław Wontor – Prezes Lubuskiej Federacji Sportu,

- Robert Skowron – Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej,

- Tadeusz Pająk - Wicestarosta Zielonogórski,

ponadto Burmistrz – Bernard Radny, jego Zastępca, Sekretarz Gminy, Skarbnik Gminy, a także przedstawiciele Rady Miejskiej, placówek samorządowych, zakładów pracy, sołectw a przede wszystkim byli piłkarze i obecni piłkarze klubu.
Z okazji jubileuszu 90-lecia klubu „Jedność Podmokle”, Polski Związek Piłki Nożnej przyznał odznaczenia za zasługi:

- srebrną odznakę dla Bronisława Świtały

- brązową odznakę dla Czesława Śmiałka, Bogdana Modrzyka i Bernarda Radnego.

Również Lubuski Związek Piłki Nożnej przyznał odznaczenia, i tak:

- złotą odznakę otrzymał Stanisław Groszek i Michał Piwecki

- srebrną odznakę otrzymali Łucjan Gról, Stanisław Radny, Eugeniusz Richter, Marek Piątyszek, Paweł Lewandowski, Tomasz Kandulski. Odznaki Srebrne otrzymali również nieobecni na uroczystości: Franciszek Szymański i Krzysztof Wojtek. Wyróżnienie od Burmistrza Babimostu otrzymał Andrzej Janeczek, zawodnik który swoją karierę piłkarską rozpoczynał w Jedności Podmokle.

W części oficjalnej pokaz akrobatyczny przedstawiły dzieci z klubu UKS „Olimp” z Podmokli Małych. Z okazji 90-lecia klubu z płyty boiska wypuszczono do lotu 90 gołębi, aby rozgłosiły po okolicy miłą wiadomość o trwającej uroczystości. Hodowcą gołębi jest Pan Zbigniew Woga z Nądni. Uroczystość uświetniła Strażacka Orkiestra Dęta z Babimostu. Następnie odbył się turniej piłkarski, w którym wzięły udział trzy najstarsze drużyny z województwa Lubuskiego tj: „Sokół” Dąbrówka, „Polonia” Nowe Kramsko oraz „Jedność Podmokle”. Przed wojną drużyny walczyły o szklany but napełniony piwem, które zwycięska drużyna wypijała na oczach publiczności. Teraz drużyny grały o złote buty różniące się wielkością. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Sokół” Dąbrówka Wlkp. Drugie „Polonia” Nowe Kramsko, trzecie „Jedność Podmokle”.
Wieczorem w sali wiejskiej odbyło się spotkanie wielopokoleniowe piłkarzy Jedności Podmokle.

Historia Klubu „Jedność Podmokle” umieszczona zostanie w najbliższym wydaniu Biuletynu Informacyjnego.

Zapraszamy do galerii

11.08.2019-1
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK