wyzwolenie babimostu


 1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


15-lecie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół w Babimoście

05.10.2019-35„…Choć czas jak rzeka jak rzeka płynie, unosząc w przeszłość tamte dni…” /Czesław Niemen/

W dniu 05.10.2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół w Babimoście obchodziło jubileusz 15-lecia swojego istnienia. Przez te lata członkowie stowarzyszenia mieli okazję wziąć udział w wielu przedsięwzięciach o charakterze lokalnym i ogólnopolskim. Mogli skorzystać z turnusów rehabilitacyjnych, a także z wyjazdów i spotkań integracyjnych. Obecnie grupa liczy 70 członków, a Prezes jest pani Teresą Chromińską.

Uroczystość rozpoczęła się występem młodej skrzypaczki Jagody Urbanowicz, uczennicy klasy szóstej Szkoły Podstawowej. Natomiast pani Prezes wraz ze swoim zastępcą panią Teresą Ostrowską przedstawiły w prezentacji multimedialnej historię 15-lat działalności stowarzyszenia. W obchodach jubileuszu wziął udział Burmistrz Babimostu Bernard Radny, który pełnił patronat honorowy nad jubileuszem. Włodarz naszej Gminy wręczył na ręce pani Teresy Chromińskiej statuetkę, życząc wszystkim członom organizacji dalszych sukcesów w realizacji kolejnych wyzwań oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. W uroczystości wzięła udział posłanka pani Katarzyna Ossos, członkowie pozostałych organizacji i stowarzyszeń naszej Gminy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze, Nadleśnictwa Babimost, firmy TFP, Banku Spółdzielczego Siedlec, jak również zaprzyjaźnieni członkowie stowarzyszenia osób niepełnosprawnych w Bytomiu Odrzańskim oraz byli członkowie, którzy przyczynili się do powstania stowarzyszenia.

Zapraszamy do galerii

05.10.2019-32
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK