1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Seniorzy z Neuruppin w Babimoście

seniorzy1019Wymiana seniorów pomiędzy partnerskimi gminami Babimost i Neuruppin trwa już od 15 lat. Seniorzy spotykają się raz w roku podczas Dni Seniora zarówno w Neuruppin jak i w Babimoście.

W tym roku gościliśmy niemieckich seniorów w dniach 04.-06.10.2019r. Program pobytu, który został przygotowany dla naszych gości cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony niemieckiej jak i polskiej. Nie było czasu na nudy, zwiedziliśmy zakład IKEA Industry w Babimoście, odwiedziliśmy Dom Opieki Społecznej w Trzebiechowie, w którym podziwialiśmy przepiękną architekturę kompleksu budynków. Mury te kryją w sobie nie lada perełkę – jedyne w Polsce dzieła Henry’ego van de Velde. Popołudnie spędziliśmy w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury na koncercie pt; ,,Czesław Niemen na dwa serca” poświęcony twórczości znanego kompozytora i piosenkarza w ramach Lubuskiego Dnia Seniora. Goście integrowali się i nawiązywali nowe znajomości z naszymi seniorami również podczas gry w kręgle. Wspólnie spędzony weekend w Babimoście pozostanie na długo w pamięci seniorów. Serdeczna, miła i ciepła atmosfera panowała w każdej godzinie pobytu naszych gości. Seniorzy z Gminy Babimost zostali już zaproszeni do Neuruppin na obchody Dni Seniora w następnym roku.

Zapraszamy do galerii
seniorzy1019

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK