dzienbabciidziadka2020-2


 1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

14.12.2019-1W dniu 14.12.2019 r. na Targowisku Miejskim odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Ta przedświąteczna impreza w naszym mieście odbyła się już po raz jedenasty! Atmosfera, mimo padającego deszczu, była naprawdę gorąca, serdeczna i niepowtarzalna. Mieszkańcy naszej Gminy, jak również z ościennych miejscowości nie zawiedli! Odwiedzili targowisko i świętowali razem z nami.

Tegoroczny jarmark rozpoczął się o godzinie 14:00. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem”, Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz grupa wokalna „Face to Face” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Występy dzieci i młodzieży przyciągnęły pod scenę najliczniejszą publiczność, przenosząc ich w świąteczną atmosferę. Można było również posłuchać kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Wiwat”, jak również Orkiestry Dętej OSP Babimost, a także uczestników projektu „Polsko-Niemieckie Bożonarodzeniowe Warsztaty”, które w miniony weekend organizował Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście. Każdy mógł zatańczyć świąteczny układ taneczny wspólnie z tancerzami z grupy JUMP. Główną gwiazdą tegorocznego jarmarku był zespół TEADROPS.

Uczestnicy jarmarku odwiedzali drewnianą szopkę, w której pod opieką Marii i Józefa, leżał mały Jezusek.

Największą atrakcją, głównie wśród najmłodszych uczestników jarmarku, był Święty Mikołaj. Co roku przybywa on ze świątecznej Laponii do naszego Babimostu. Rozdawał świąteczne uśmiechy i cukierki. Można było zrobić pamiątkowe zdjęcie z Świętym Mikołajem.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć oczywiście stoisk ze świątecznymi potrawami przygotowanymi przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Serwowane były ciepłe posiłki i napoje. Uczniowie z naszych szkół przygotowali stoisko z ręcznie wykonanymi stroikami oraz ozdobami świątecznymi. Można było zakupić choinki – żywe i sztuczne, ozdoby świąteczne, karpie, słodycze, zabawki oraz inne, przydatne w okresie świątecznym towary, a także piernikowe chatki zrobione przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” i ich rodziców.

Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszał wszystkich do „Miasteczka Bożonarodzeniowego”, w którym dzieci, młodzież, a nawet ci najstarsi mogli wspólnie zrobić świąteczne ozdoby.

W zapadającym zmierzchu, rozświetlone kolorowymi lampkami Targowisko Miejskie wyglądało jak miejsce z baśni Andersena, a w powietrzu brzmiały dźwięki kolęd. Jesteśmy przekonani, że ta niepowtarzalna, świąteczna atmosfera przyciągnie ponownie naszych mieszkańców na kolejny przyszłoroczny jarmark, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do galerii

14.12.2019-12
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK