NSL baner

Ikona GUS NSP


Komunikat dotyczący utrudnień w ruchu w związku z przebudową ulic Piłsudskiego i Sulechowskiej w Babimoście wraz z przebudową skrzyżowania zwykłego na skrzyżowanie typu rondo.

Od dnia 15.03.2021 zostaną wprowadzone utrudnienia w ruchu w związku z przebudową dróg w Babimoście.

Inwestycja przewiduje przebudowę dróg od skrzyżowania Piłsudskiego – Kargowska – Wolsztyńska poprzez ul. Piłsudskiego i Sulechowską aż do ronda przy ulicy Sulechowskiej. Na całej długości przebudowywanych odcinków dróg wymieniana będzie nawierzchnia bitumiczna. W obrębie skrzyżowania (nowe rondo) ul. Piłsudskiego – ul. Kargowska – ul. Wolsztyńska zostanie wbudowana nowa nawierzchnia z kostki granitowej.

W pierwszym etapie zamknięte dla ruchu będą ulice Wolsztyńska i Kargowska przy skrzyżowaniu. Przejezdna będzie ulica Piłsudskiego.

Zwracamy się z prośbą o niepozostawianie pojazdów w strefie prowadzenia robót.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do nowej organizacji ruchu wprowadzonej na czas realizacji inwestycji.

Przepraszamy za utrudnienia.

utrudnienia-bieg-podkowy-2


!     !     !

koronawirus baner


INFORMACJA DOTYCZĄCA SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19

Gmina Babimost włączyła się do realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Program ten jest kolejną fazą walki z pandemią koronawirusa tak, abyśmy wszyscy mieli szansę na szybki powrót do normalności.

Wykaz placówek wyznaczonych do szczepień zlokalizowanych na terenie naszej gminy dostępny jest na stronie rządowej pod linkiem:

www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#

Na terenie Gminy Babimost placówkami wyznaczonymi do szczepień są:

- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Gminny Ośrodek Zdrowia ul. Gagarina 18, 66-110 Babimost - tel. 516109788;

- Alexa-Med Agnieszka Jocz Gabinety Stomatologiczne Plac Powstańców Wielkopolskich 9, 66-110 Babimost - tel. 724101212;

- Centrum Medyczne Topmed Filia Babimost ul. Wolsztyńska 30, 66-110 Babimost - tel. 887199919.

Rejestracji można dokonać także pod numerem infolinii 989 oraz za pośrednictwem portalu Pacjent.gov.pl

Gmina Babimostu zachęca mieszkańców do poddania się szczepieniom. Urząd zapewnia możliwość skorzystania z transportu do punktu szczepień na terenie gminy osobom, które nie mają możliwości we własnym zakresie dojechać na szczepienia. O tym fakcie należy poinformować koordynatora ds. szczepień w Gminie Babimost pod nr tel. 683513873 lub 669070400. Koordynatorem realizacji zadania jest Pan Mirosław Dec.

Urząd Miejski w Babimoście informuje o podjęciu zadania dowozu osób niepełnosprawnych oraz tych, którzy mają trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień. Transport ww. osób jest bezpłatny i jest realizowany na terenie Gminy Babimost. Zapotrzebowanie na dowóz do punktu szczepień proszę zgłaszać z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem, tak abyśmy mogli skutecznie zrealizować to zadanie.

 

szczepimysie1 szczepimysie2


1663 ASF


Wizyta w Bloischdorf

01-02.02.2020-1W dniach 1-2 luty 2020r. delegacje z Gminy Babimost przebywały w Niemczech w ramach dofinansowanego projektu przez Euroregion Sprewa – Nysa – Bóbr. Dolnołużyckie Stowarzyszenie Muzealne w Bloischdorf zaprosiło polskich gości z naszej gminy na 15 Bal Masek.

Podczas warsztatów, które odbyły się zaraz po powitaniu przez prezesa i członków Stowarzyszenia Muzeum, przedstawione zostały polskie i niemieckie tradycje zimowe. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników projektu ze względu na interesujące tradycje, jakie są pielęgnowane w obu partnerskich gminach. Wieczorem w kolorowo przystrojonej sali muzealnej należącej do Stowarzyszenia Muzealnego przedstawiciele Gminy Babimost wzięli udział w Balu Masek. Bal Masek należy do tradycji tego regionu i organizowany jest od 15 lat w okresie karnawału. Tego wieczoru zaprezentowało się piętnaście grup w maskach, łącznie było 38 uczestników w różnych charakteryzacjach. Do późnych godzin wieczornych uczestnicy mogli głosować na najbardziej ładne i dobrze reprezentujące się maski. Następnie zostały ogłoszone wyniki i wybrano 6 najlepszych masek „ Dr. Lodowe spojrzenie z służbą medyczną‘’, drugie miejsce zajęła grupa z Gminy Babimostu reprezentowana przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście „ Śpiąca królewna z krasnoludkami, księciem i łowczym’’ oraz trzecie miejsce „ Smerfy z Gargamelem ”. Wodzirej, który prowadził bal poinformował, że tyle masek nie było jeszcze podczas organizowanych dotychczas balów. Następnego dnia podczas śniadania prezes Stowarzyszenia Muzealnego w Bloischdorf pan Dietmar Kalz podziękował delegacji polskiej za aktywny udział w projekcie i za współpracę, która trwa od dwóch lat. Następnie Zastępca Burmistrza Babimostu pani Genowefa Materna podziękowała za zaproszenie i za wspólny udział w projekcie. Również Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Aneta Sybis-Jeż podziękowała za współpracę i zaprosiła stronę niemiecką na projekt związany z stołami wielkanocnymi. Po śniadaniu uczestnicy projektu zwiedzali kościół w Hornow słuchając o jego historii. Podziwiano również historyczny młyn, w którym właścicielka opowiedziała nie tylko o historii młyna, ale również jak wyglądała praca młynarza. Obie strony wyraziły chęć współpracy na następne lata.

Zapraszamy do galerii

01-02.02.2020-9

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK