wielkanoc2020


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


komunalka-info


pielegniarka

Maseczki dla szpitali

W związku z epidemią związaną z koronawirusem, sytuacja w szpitalach jest poważna i trudna, w szczególności dla służby medycznej tj. lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz pozostałych osób tam pracujących. W niniejszych placówkach brakuje środków ochrony osobistej. W związku z tym , Urząd Miejski w Babimoście przekazuje nieodpłatnie maseczki w ilości 4.000 sztuk dla Szpitali: w Wolsztynie, w Sulechowie, w Świebodzinie oraz w Zielonej Górze.


Pomoc dla przedsiębiorców w ramach
tzn. "Tarczy Antykryzysowej"

 


UWAGA

Z uwagi na podjęte działania ochronne w walce z koronawirusem Burmistrz Babimostu informuje, że od dnia 16.03.2020r. do odwołania praca Urzędu Miejskiego w Babimoście została ograniczona. Kontakt interesanta z urzędem telefoniczny, listowny, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także przy pomocy platformy internetowej e-puap. Niniejsze numery telefonów oraz adresy znajdują się na stronie internetowej urzędu, w zakładce kontakty, ponadto przyjmowanie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński odbywa się w urzędzie w obecności tylko wstępujących w związek małżeński i świadków.

Zostaje odwołany dyżur Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej dotyczący przyjmowanie interesantów w sprawie skarg i wniosków. Również nie odbędzie się dyżur prawnika w planowanym terminie.


 INFORMACJA

URZĘDU MIEJSKIEGO W BABIMOŚCIE

Z uwagi na podjęte działania ochronne w walce z koronawirusem Burmistrz Babimostu informuje, że Targowisko Miejskie w Babimoście zostaje zamknięte do odwołania.

Zgodnie z zaleceniami Sanepidu nie jest możliwy handel zapewniający bezpieczeństwo kupującym i handlującym w związku z epidemią koronawirusa.

 


UWAGA !!!

Wszystkie osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu 728 062 059 lub 68 351 24 44.


 

Wizyta w Bloischdorf

01-02.02.2020-1W dniach 1-2 luty 2020r. delegacje z Gminy Babimost przebywały w Niemczech w ramach dofinansowanego projektu przez Euroregion Sprewa – Nysa – Bóbr. Dolnołużyckie Stowarzyszenie Muzealne w Bloischdorf zaprosiło polskich gości z naszej gminy na 15 Bal Masek.

Podczas warsztatów, które odbyły się zaraz po powitaniu przez prezesa i członków Stowarzyszenia Muzeum, przedstawione zostały polskie i niemieckie tradycje zimowe. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników projektu ze względu na interesujące tradycje, jakie są pielęgnowane w obu partnerskich gminach. Wieczorem w kolorowo przystrojonej sali muzealnej należącej do Stowarzyszenia Muzealnego przedstawiciele Gminy Babimost wzięli udział w Balu Masek. Bal Masek należy do tradycji tego regionu i organizowany jest od 15 lat w okresie karnawału. Tego wieczoru zaprezentowało się piętnaście grup w maskach, łącznie było 38 uczestników w różnych charakteryzacjach. Do późnych godzin wieczornych uczestnicy mogli głosować na najbardziej ładne i dobrze reprezentujące się maski. Następnie zostały ogłoszone wyniki i wybrano 6 najlepszych masek „ Dr. Lodowe spojrzenie z służbą medyczną‘’, drugie miejsce zajęła grupa z Gminy Babimostu reprezentowana przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście „ Śpiąca królewna z krasnoludkami, księciem i łowczym’’ oraz trzecie miejsce „ Smerfy z Gargamelem ”. Wodzirej, który prowadził bal poinformował, że tyle masek nie było jeszcze podczas organizowanych dotychczas balów. Następnego dnia podczas śniadania prezes Stowarzyszenia Muzealnego w Bloischdorf pan Dietmar Kalz podziękował delegacji polskiej za aktywny udział w projekcie i za współpracę, która trwa od dwóch lat. Następnie Zastępca Burmistrza Babimostu pani Genowefa Materna podziękowała za zaproszenie i za wspólny udział w projekcie. Również Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Aneta Sybis-Jeż podziękowała za współpracę i zaprosiła stronę niemiecką na projekt związany z stołami wielkanocnymi. Po śniadaniu uczestnicy projektu zwiedzali kościół w Hornow słuchając o jego historii. Podziwiano również historyczny młyn, w którym właścicielka opowiedziała nie tylko o historii młyna, ale również jak wyglądała praca młynarza. Obie strony wyraziły chęć współpracy na następne lata.

Zapraszamy do galerii

01-02.02.2020-9

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK