INFORMACJA DOTYCZĄCA SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19
UWAGA
OD 25.01.2021 r. NOWY NUMER TELEFONU DO REJESTRACJI COVID-19
516 109 788
REJESTRUJEMY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH OD 8:00 DO 11:00
Gmina Babimost włączyła się do realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Program ten jest kolejną fazą walki z pandemią koronawirusa tak, abyśmy wszyscy mieli szansę na szybki powrót do normalności.
W grupie ,,I’’ Narodowego Programu Szczepień uwzględnione zostały osoby najbardziej narażone na negatywne działanie koronawirusa czyli seniorzy.
Od 15 stycznia 2021 r. jest możliwość rejestracji na szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia, a od 22 stycznia 2021 r. dla osób powyżej 70 roku życia. Wykaz placówek wyznaczonych do szczepień zlokalizowanych na terenie naszej gminy dostępny jest na stronie rządowej pod linkiem:
www.gov.pl/web/szczepimysie/lubuskie
Na dzień 14.01.2021 r. placówką wyznaczoną do niniejszych szczepień na terenie Gminy Babimost jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Gminny Ośrodek Zdrowia zlokalizowany w Babimoście przy ul. Gagarina 18. Dla osób chętnych ze skorzystania ze szczepień rejestracja jest możliwa pod numerem telefonu: 516109788, a także pod numerem infolinii 989, za pośrednictwem portalu Pacjent.gov.pl
Szczepienia mają się rozpocząć od dnia 25 stycznia 2021 r. Gmina Babimostu zachęca mieszkańców do poddania się szczepieniom. Urząd zapewnia możliwość skorzystania z transportu do punktu szczepień na terenie gminy osobom, które nie mają możliwości we własnym zakresie dojechać. O tym fakcie należy poinformować placówkę wyznaczoną do szczepień podczas rejestracji na szczepienie.
Urząd Miejski w Babimoście informuje o podjęciu zadania dowozu osób niepełnosprawnych oraz tych, którzy mają trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień mieszczącym się w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Babimoście. Transport ww. osób jest bezpłatny i jest realizowany na terenie Gminy Babimost. Zapotrzebowanie na dowóz do punktu szczepień proszę zgłaszać z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem, tak abyśmy mogli skutecznie zrealizować to zadanie.
Informacje na temat możliwości skorzystania z transportu dostępne są pod numerami tel. w Urzędzie Miejskim w Babimoście 68 3513873 i 669 070400. Koordynatorem realizacji zadania jest Pan Mirosław Dec.
11 Listopada - Święto Niepodległości
W tym roku przypadła 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z powodu panującej pandemii Covid-19 i związane z nią wymogi zachowania dystansu społecznego i liczby uczestników programy tegorocznych obchodów Święta Niepodległości zostały ograniczone. Delegacje, na czele z Burmistrzem Babimostu Bernardem Radnym oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Babimoście Tadeuszem Maszewskim, złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod obeliskiem na Placu Powstańców Wielkopolskich.
Narodowe Święto Niepodległości jest symbolem ogromnego sukcesu, na który złożyły się wysiłki kolejnych pokoleń Polaków, ale również symbolem jedności, solidarności i współpracy całego społeczeństwa. To wartości szczególnie ważne dzisiaj, w tak trudnych dla naszego społeczeństwa czasach. Dlatego tak ważna jest pamięć o historycznym dniu sprzed 102 laty, kiedy Polska odzyskała Niepodległość i Wolność. Niech będzie to źródłem inspiracji do działania na rzecz dobra naszej ojczyzny-Polski.
Zapraszamy do galerii