pomoc dla ukrainy


Piknik rodzinny

25.07.2021-10025 lipca w Gminie Babimost na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście, odbył się Piknik Rodzinny, którego głównym punktem była akcja pod nazwą „ Szczepimy się". Akcja miała za zadanie spopularyzować szczepienia i sprawić, aby zaszczepiła się jak największa ilość mieszkańców gminy.

Pomysł okazał się trafiony, gdyż kolejka do szczepienia się preparatem jednodawkowym firmy Johnson & Johnson była długa od samego początku. Zaszczepiło się 130 osób. Szczepienia prowadziła Firma Alexa- Med, a osoby obsługujące szczepienia pracowały nieprzerwanie od godziny 15-tej do godziny 19-ej. Ponadto można było wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym, który trwa do 30 września 2021 r. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy. Również w przypadku spisu przyszło dużo osób aby spisać swoje domostwo. Pomocą w spisie służył pracownik urzędu oraz rachmistrz spisowy. Z mobilnego punktu spisowego skorzystało 29 domostw.

Podczas Pikniku Rodzinnego odbył się pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in. : zamki dmuchane, malowanie twarzy. Piękną aranżację znanych utworów muzycznych przedstawił zespół Mokka. Nie zabrakło również muzycznego show, którego mieszkańcom dostarczył zespół muzyczny Formacja Quest. Natomiast o gastronomiczną część imprezy zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Kramska i Podmokli Małych. Biblioteka Publiczna w Babimoście zorganizowała kiermasz książek i pluszaków, którego celem było wsparcie zbiórki funduszy na terapię genową w walce z SMA organizowanej dla małej Maji.

Było to pierwsze wydarzenie od czasów wystąpienia pandemii, frekwencja jak i pogoda dopisały. Mamy nadzieję, że wzrost liczby zaszczepionych osób prowadzi nas w kierunku powrotu do całkowitej normalności i czasów sprzed pandemii Covid-19.

Zapraszamy do galerii

25.07.2021-117
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK