Urząd Miejski w Babimoście poszukuje osoby do pracy na stanowisko pracownik gospodarczy – sprzątanie.

Szczegóły pod numerem telefonu 683513862
lub w urzędzie – biuro nr 14.


 

Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Targi Grüne Woche w Berlinie

W czwartek 26 stycznia br. delegacja Gminy Babimost z Burmistrzem Bernardem Radnym na czele wyjechała do Berlina na Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze „Grüne Woche” 2012. Głównym celem wyjazdu było spotkanie z Berlińską Organizacją Pszczelarzy i omówienie szczegółów związanych z przygotowaniem Polsko-Niemieckiego Święta Miodu, które odbędzie się we wrześniu bieżącego roku w Podmoklach Małych. W składzie babimojskiej delegacji znalazł się również Prezes Babimojsko-Kargowskiego Koła Lubuskiego Związku Pszczelarzy – Stanisław Baer. Spotkaliśmy się m.in. ze znaną postacią, autorytetem w dziedzinie pszczelarstwa zarówno w Niemczech jak i w Polsce, dr Benedyktem Polaczkiem. Jest on szefem Katedry Pszczelarstwa Uniwersytetu Berlińskiego i bierze aktywny udział w wielu seminariach i konferencjach naukowych w obu krajach. Ustaliliśmy zakres działań związanych z przygotowaniem Polsko-Niemieckiego Święta Miodu. Zaprosiliśmy dr Polaczka do udziału w tym projekcie w charakterze naukowca i wykładowcy. Projekt będzie finansowany w 95% ze środków Europejskiego Wsparcia Transgranicznego.
Międzynarodowe Targi „Zielony Tydzień”, które trwały od 20 do 29 stycznia, odbyły się w tym roku po raz 77. Na powierzchni 115 000 m2 swoje produktu zaprezentowało 1634 wystawców z 57 krajów. Bardzo bogata, międzynarodowa oferta artykułów spożywczych, rolniczych, ogrodniczych, zwierząt domowych i hodowlanych, sprzętu dla rolnictwa i gospodarstw domowych i wielu innych rzeczy, robiąca imponujące wrażenie, przyciągnęła blisko pół miliona osób. Wśród 12 polskich stoisk zaprezentowało się również województwo lubuskie, na którym zostaliśmy bardzo gościnnie i sympatycznie przyjęci.

Zapraszamy do galerii

Foto_53

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK