1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Uroczystość w niemieckiej Gminie Partnerskiej

Gmina partnerska Döbern zaprosiła w dniach 6-8.07.2012 Burmistrza Babimostu Bernarda Radnego wraz z zespołem śpiewaczym „Wiwat” z Podmokli Małych na uroczystość obchodów 666-lecia miejscowości Groß Schacksdorf. Przed występem naszego zespołu Burmistrz Babimostu Bernard Radny złożył gratulacje i wręczył sołtysowi tej miejscowości pamiątkową szklaną statuetkę. Kierownik zespołu Pani Zofia Janeczek również złożyła w imieniu grupy życzenia, podziękowała za zaproszenie i przekazała upominek.

W godzinach przedpołudniowych członkowie zespołu zwiedzili jedyny w swoim rodzaju, przepiękny ogród różany w miejscowości Forst. Członkowie "Wiwatu” wzięli również udział w przemarszu ulicznym, integrując się z miejscową ludnością. Zespół wystąpił w sobotę i w niedzielę przed mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi na tą uroczystość z przepięknymi polskimi i niemieckimi utworami. Po występach Burmistrz Babimostu zaprosił Dyrektora Urzędu Döbern Günter Quander na uroczystość obchodów 5-lecia Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście oraz drużynę piłki nożnej TSV Groß Schacksdorf na turniej piłki nożnej. Zespół śpiewaczy „Wiwat” wystąpił również w miejscowości Preschen, położonej 15 km od Groß Schacksdorf w 116. występach zespołów ludowych. Projekt był przygotowany przez niemieckich partnerów przy współudziale Gminy Babimost i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz Budżetu państwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK