1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Piknik nad jeziorem w Starym Kramsku

15 lipca 2012 roku w Starym Kramsku odbyła się impreza rekreacyjna, której celem było wypromowanie walorów turystycznych tej miejscowości.
Stare Kramsko to piękna wieś położona nad urokliwym Jeziorem Wojnowskim. Posiada wiele walorów turystycznych, przyrodniczych i historycznych, które mogą służyć w podnoszeniu jej atrakcyjności. W centrum miejscowości znajduje się wybudowana przez Gminę Babimost w 2010 roku przystań wodna, doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych i wypoczynku. Wieś posiada również zmodernizowaną i wyremontowaną przy środkach finansowych Gminy i Unii Europejskiej świetlicę wiejską wraz zagospodarowanym otoczeniem, gdzie odbywają się festyny, imprezy okolicznościowe i inne uroczystości. Przystań ze świetlicą wiejską łączy ścieżka rowerowo - piesza, zapewniająca bezpieczne poruszanie się osób.

Impreza zatytułowana „Piknik nad jeziorem” w Starym Kramsku rozpoczęła się od zawodów wędkarskich, zorganizowanych wczesnym rankiem na Jeziorze Wojnowskim. Wędkarze z Regionu Kozła walczyli o Puchar i nagrody ufundowane przez Burmistrza Babimostu. Rywalizacja była zacięta . Trzecie miejsce w tych zawodach zajęła drużyna Koła PZW nr 1 w Zbąszyniu. Drugie miejsce zajęło Koło PZW w Babimoście a zwyciężyli wędkarze z Koła PZW nr 3 w Zbąszyniu. Puchar za największą złowioną rybę odebrał pan Andrzej Jaworski z Koła nr 1 w Zbąszyniu, a indywidualnie najlepszym okazał się pan Wiesław Skrzypczak z Koła nr 3 w Zbąszyniu.
W po zakończeniu zawodów wędkarskich na placu przy sali wiejskiej odprawiona została przez proboszcza Andrzeja Suchorskiego msza święta, w której uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz turyści, przebywający na letnim wypoczynku. Po mszy korowód poprowadzony przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście przeszedł ścieżką rowerowo-pieszą na przystań, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie pikniku. Dokonał tego Burmistrz Babimostu Bernard Radny. W tym czasie przy starokramskiej przystani odbywały się regaty zorganizowane przez Wolsztyński Klub Żeglarski. Przepiękne białe żagle wspaniale się prezentowały na toni jeziora Wojnowskiego, otoczonego lasami i zielonymi łąkami. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa wodnego zorganizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Zielonej Górze. Jak niebezpieczne potrafi być jezioro i z jakim respektem należy traktować każdorazowe wejście do wody, mogli przekonać się wszyscy zgromadzeni przy przystani. Na szczęście tym razem wszystko skończyło się pomyślnie, a tonący został szybko uratowany.
Kolejną atrakcją był spływ kajakowy, przeprowadzony przez Lubuski Klub Turystyczny „Agroś” z Kargowej. Liczny udział wzięli w nim członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Babimojskiej oraz mieszkańcy Starego Kramska. Niestety, aura nie była zbyt łaskawa dla kajakarzy i rzęsisty deszcz zmoczył uczestników. Nie brakowało jednak dobrych humorów i potraktowano to jako ciekawą, emocjonującą przygodę.
Po tych licznych wodnych atrakcjach impreza przeniosła się z przystani i jeziora przed salę wiejską w Starym Kramsku. Tam na scenie, już przy pięknej słonecznej pogodzie zaprezentowały się dzieci i przedszkolaki, dając fantastyczny, pełen energii i spontaniczności występ. Niezwykłą atrakcją była prezentacja kabaretowo-artystyczna, przygotowana w miejscowej gwarze przez samych mieszkańców Starego Kramska. Tak ciekawych strojów, tekstów, scenografii w oryginalnej, autorskiej choreografii i aranżacji Stare Kramsko jeszcze nie widziało. Występujący przeszli samych siebie do łez rozbawiając publiczność. Podczas festynu Koło Gospodyń Wiejskich serwowało ciasto i zupę rybną po "Krumsku”. Kontynuując program artystyczny przed kilkuset osobową publicznością wystąpił gorąco oklaskiwany zespół „Wiwat” z Podmokli Małych, który ma już za sobą pierwsze zagraniczne tournee . Następnie wspaniały koncert dał zespół „NAJ” a potem rozpoczęła się wspólna zabawa przy akompaniamencie zespołu „DUET”. Ważnym elementem „Pikniku nad jeziorem” było spotkanie zorganizowane na Sali wiejskiej dotyczące czystości jeziora Wojnowskiego. Ma ono olbrzymi potencjał. W latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia przyciągało wielu miłośników aktywnego wypoczynku, w tym wędkarzy, kajakarzy, żeglarzy. Dziś aby przyciągnąć turystę, trzeba mu wiele zaoferować. Najważniejsza jest czystość wody, zasobność w ryby, baza turystyczna. Jak uatrakcyjnić to jezioro, wzbogacić infrastrukturę, spowodować by znowu zaczęło ono przyciągać rzesze turystów gorąco dyskutowano podczas zorganizowanej konferencji.
W programie udział wzięło ponad 500 osób, mieszkańców Starego Kramska, Babimojszczyzny, Regionu Kozła i turystów z całego kraju i zza granicy. Zrealizowana impreza z pewnością wpłynie na poprawę atrakcyjności turystycznej regionu. W jej trakcie uczestnicy byli informowani poprzez tablice promocyjne, plakaty i przez konferansjera o pomocy otrzymanej z EFRROW.Zapraszamy do galerii

Foto_22

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK