UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


sluby20


UWAGA !!!

Wszystkie osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu 728 062 059 lub 68 351 24 44.


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


komunalka-info


Jarmark Bożonarodzeniowy – 15.12.2012

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, w odróżnieniu od trzech poprzednich, odbył się w deszczowej aurze. Jeśli dodać do tego bardzo śliskie drogi i chodniki, to nie należy się dziwić, że warunki atmosferyczne odstraszyły wielu wystawców i handlowców. Także frekwencja była niższa niż w latach wcześniejszych. Jednak niech żałują ci, którzy mogli przyjść a tego nie zrobili. Atmosfera pomimo padającego deszczu była serdeczna i niepowtarzalna. Na scenie królował śpiew i taniec w wykonaniu maluchów z babimojskiego przedszkola „Pod Muchomorkiem”, kolędy które grały i śpiewały dzieci oraz młodzież z sekcji muzycznej Gminnego Ośrodka Kultury. Na słowa uznania zasłużyli również pracownicy GOK-u, którym nie zabrakło refleksu i dobrego humoru. Kiedy okazało się bowiem, że z programu wypadł jeden z zapowiedzianych zespołów, sami w 7 – osobowym składzie wyszli na scenę i zaśpiewali w brawurowy sposób kilka znanych melodii. Zostali nagrodzeni gorącymi oklaskami. Program artystyczny uzupełnili Zespół Śpiewaczy Wiwat z Podmokli Małych, chór z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście. W oczekiwaniu na gwiazdę jarmarku, rodzice wraz ze swoimi pociechami robili sobie zdjęcia ze Świętym Mikołajem, który oprócz długiej białej brody i czerwonego stroju nosił koszyk pełen słodyczy. Panie z naszych gminnych Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały do degustacji i sprzedaży pierogi, uszka, krokiety i ciasta. Na jarmarku można było nabyć żywe i sztuczne choinki, karpie, ozdoby świąteczne, figurki rzeźbione w drewnie, ręcznie malowane szkło i wiele innych, bardziej lub mniej potrzebnych świątecznych świecidełek. Przedszkole Pod Muchomorkiem przygotowało stoisko z piernikami a uczniowie z Zespołu Szkół w Babimoście wykonali piękne stroiki świąteczne. Kolejki ustawiały się przed stoiskiem z miodami oraz rozgrzewającą miodówką. Pracownicy Urzędu Miejskiego zziębniętym i przemokniętym uczestnikom jarmarku serwowali bezpłatnie gorący barszcz z uszkami, kawę i herbatę. Przed drewnianą stajenką, w której leżał nowo narodzony Jezusek pod opieką swoich rodziców – Marii i Józefa, gromadziły się całe rodziny robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia. Na rzecz Tobiasza, chłopca z Babimostu, który porusza się na wózku inwalidzkim kwestowali wolontariusze. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zbudowanie podjazdu, ułatwiającego wjazd i wyjazd z bloku, w którym mieszka. Punktem kulminacyjnym jarmarku był występ znanej wszystkim piosenkarki, Krystyny Giżowskiej, która nawiązała bardzo dobry kontakt z licznie zgromadzona publicznością. W zapadającym zmierzchu, rozświetlony kolorowymi lampkami Plac Kopernika wyglądał jak miejsce z baśni Andersena, a w powietrzu brzmiały dźwięki kolęd. Jesteśmy przekonani, że ta niepowtarzalna, świąteczna atmosfera przyciągnie ponownie naszych mieszkańców na kolejny przyszłoroczny jarmark.

 

Zapraszamy do galerii

foto 35 20121217 1783522656

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK