Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim - spotkanie dotyczące projektu w dniu 28.11.2017r.


  KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Gmina Babimost zwycięzcą Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

14 listopada 2013 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze prezes Szkolnego Związku Sportowego „Ziemia Lubuska” Zbigniew Bermes dokonał podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok szkolny 2012/2013. Babimost po raz piąty z rzędu okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej w kategorii gmin uzyskując łącznie 935 punktów . W pokonanym polu pozostawiliśmy pozostałe 82 gminy województwa lubuskiego. Warto dodać, że gmina Trzciel, która zajęła drugie miejsce w tej klasyfikacji uzyskała 660 punktów, czyli aż o 275 mniej.   Na ten sukces zapracowały wszystkie nasze szkoły, a w szczególności Publiczne Gimnazjum, które zajęło 2 miejsce wśród 115 sklasyfikowanych gimnazjów zdobywając 635 punktów, Szkoła Podstawowa w Babimoście, która na 186 sklasyfikowanych placówek zajęła 5 miejsce i zdobyła 475 punktów, oraz Szkoła Podstawowa w Nowym Kramsku zdobywając 285 punktów i Szkoła Podstawowa w Podmoklach Małych dokładając 10 punktów. Z pewnością doskonałe warunki do uprawiania sportu w naszej gminie mają również znaczący wpływ na uzyskiwane przez dzieci i młodzież wyniki. W imieniu Zespołu Szkół w Babimoście statuetki i dyplomy odebrała Pani Dyrektor Ewa Pietrusiewicz i Pani Justyna Przygocka, a statuetkę i dyplom dla Gminy Babimost odebrali Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Paciejewski i zastępca Burmistrza Babimostu Zbigniew Woziński. Gala wręczania nagród odbywała się podczas jubileuszowych obchodów 60-lecia istnienia Szkolnego Związku Sportowego na Ziemi Lubuskiej. W uroczystości udział wzięli m.in. poseł na Sejm RP i prezes Ogólnopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Wojciech Ziemniak, wicemarszałek województwa lubuskiego Maciej Szykuła, lubuski wicekurator oświaty Radosław Wróblewski oraz były senator RP, Zbyszko Piwoński.

image 8 20131115 1678764651    image 9 20131115 1029248707

Zapraszamy do galerii

image 3 20131115 1202331611

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK