jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

6 Ranking Gmin Województwa Lubuskiego

W sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, w poniedziałek 18 listopada 2013 r. nastąpiło ogłoszenie wyników 6 Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego. Do rywalizacji zgłosiły się wszystkie 83 gminne samorządy z naszego województwa. Nadrzędnym celem rankingu, jak podkreślili organizatorzy, było uzyskanie obiektywnych informacji na temat sytuacji gospodarczej, a także identyfikacja kierunków i ścieżek rozwoju lubuskich gmin. Podczas badania i oceny gmin zwracano uwagę m.in. na dochody, wydatki majątkowe i inwestycyjne, środki pozyskane z UE i innych zagranicznych źródeł, wydatki na edukację, liczbę bezrobotnych, innowacyjność itp. Przygotowując analizę sytuacji społeczno-gospodarczej w lubuskich gminach przyjęto zasadę , aby pokazywać te wskaźniki, które są wynikiem działań samorządów oraz pokazują ich rozwój. Gmina Babimost, podobnie jak w ubiegłym roku, uzyskała tytuł Prymus Innowacyjności. „Tylko innowacyjne podejście do rozwoju gospodarczego gminy ma szansę wyróżnić dany samorząd pośród wielu innych i przyczynić się do skutecznego zainteresowania danym miejscem przez inwestorów”- napisali w swoim podsumowaniu organizatorzy. Nasza Gmina od szeregu lat, w wielu rankingach regionalnych i krajowych, zajmuje czołowe miejsca. To, kolejne już wyróżnienie jest potwierdzeniem właściwie objętego kierunku rozwoju i konsekwencji w realizacji założonych celów.

 

18.11.2013-4

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

18.11.2013-3
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK