Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Gmina Babimost poszerza SMS-owy system powiadamiania ludności o mobilną aplikację Komunikator SISMS

button-16

Nowa aplikacja KOMUNIKATOR SISMS jest rozszerzeniem używanego przez Gminę Babimost systemu SMS, który był uruchomiony w marcu 2010 roku. System służy do powiadamiania mieszkańców za pomocą wiadomości SMS o różnych zdarzeniach związanych z życiem lokalnej społeczności z naciskiem na informacje ostrzegającymi przed sytuacjami kryzysowymi. W tym roku SMS-owy system został rozbudowany o KOMUNIKATOR iSMS - aplikację przeznaczoną na urządzenia mobilne, która pozwala na przesyłanie informacji o dużo szerszym zakresie niż było to możliwe do tej pory.

Co nowego wnosi aktywacja aplikacji? Po pierwsze urzędnicy będą mogli wysyłać pełne i treściwe komunikaty, ponieważ jedna wiadomość może pomieścić nawet 10 tyś znaków! Dodatkowo wraz z tekstem, będzie możliwe przesyłanie filmów, zdjęć czy też nagrań dźwiękowych. Ważność wiadomości będzie sygnalizowana poprzez kolor tła, na którym wyświetli się komunikat: na czerwonej chmurce pokażą się alarmy, na żółtej chmurce będą ostrzeżenia, a powiadomienia o charakterze informacyjnym pojawią się na spokojnym szarym tle.

Oddanie mieszkańcom do użytku bezpłatnej aplikacji KOMUNIKATOR SISMS jest odpowiedzią na rosnącą popularność smartfonów. Konstrukcja aplikacji pozwala na wygodne korzystanie z dowolnej liczby serwisów informacyjnych obsługiwanymi również przez inne gminy i miasta.

Warto podkreślić, że system SISMS cały czas pozwala rejestrować się w systemie wszystkim mieszkańcom, bez względu na posiadany przez nich telefon. Tak więc każdy może liczyć na rzetelną informację, różnica będzie głównie polegać na rodzaju otrzymanej wiadomości i jej atrakcyjności.

Rejestracja dla użytkowników posiadających smartfony

informacja-04 


 Rejestracja dla użytkowników posiadających telefony tradycyjne

rejestracja w systemie sisms

 

Więcej informacji na stronie:

Samorządowy Informator

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142393
Goście 53
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji