jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

Gmina Babimost poszerza SMS-owy system powiadamiania ludności o mobilną aplikację Komunikator SISMS

button-16

Nowa aplikacja KOMUNIKATOR SISMS jest rozszerzeniem używanego przez Gminę Babimost systemu SMS, który był uruchomiony w marcu 2010 roku. System służy do powiadamiania mieszkańców za pomocą wiadomości SMS o różnych zdarzeniach związanych z życiem lokalnej społeczności z naciskiem na informacje ostrzegającymi przed sytuacjami kryzysowymi. W tym roku SMS-owy system został rozbudowany o KOMUNIKATOR iSMS - aplikację przeznaczoną na urządzenia mobilne, która pozwala na przesyłanie informacji o dużo szerszym zakresie niż było to możliwe do tej pory.

Co nowego wnosi aktywacja aplikacji? Po pierwsze urzędnicy będą mogli wysyłać pełne i treściwe komunikaty, ponieważ jedna wiadomość może pomieścić nawet 10 tyś znaków! Dodatkowo wraz z tekstem, będzie możliwe przesyłanie filmów, zdjęć czy też nagrań dźwiękowych. Ważność wiadomości będzie sygnalizowana poprzez kolor tła, na którym wyświetli się komunikat: na czerwonej chmurce pokażą się alarmy, na żółtej chmurce będą ostrzeżenia, a powiadomienia o charakterze informacyjnym pojawią się na spokojnym szarym tle.

Oddanie mieszkańcom do użytku bezpłatnej aplikacji KOMUNIKATOR SISMS jest odpowiedzią na rosnącą popularność smartfonów. Konstrukcja aplikacji pozwala na wygodne korzystanie z dowolnej liczby serwisów informacyjnych obsługiwanymi również przez inne gminy i miasta.

Warto podkreślić, że system SISMS cały czas pozwala rejestrować się w systemie wszystkim mieszkańcom, bez względu na posiadany przez nich telefon. Tak więc każdy może liczyć na rzetelną informację, różnica będzie głównie polegać na rodzaju otrzymanej wiadomości i jej atrakcyjności.

Rejestracja dla użytkowników posiadających smartfony

informacja-04 


 Rejestracja dla użytkowników posiadających telefony tradycyjne

rejestracja w systemie sisms

 

Więcej informacji na stronie:

Samorządowy Informator

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK