Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Babimost

MAPA BABIMOSTU

hotele

Miasta partnerskie

Neuruppin
Dobern
NEURUPPIN

DÖBERN

Kalendarz

lipiec 2017
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
legenmda  - aktualny dzień
 legenmda1  - program sesji

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Samorządowy Lider Edukacji

Gmina Babimost po raz drugi znalazła się w elitarnej grupie samorządów, które w dniu 27 listopada 2013 roku w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zostały wyróżnione certyfikatem „Samorządowy Lider Edukacji” w drugiej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczpospolitej Polskiej. Komisja Akredytacyjna pod przewodnictwem prof. zw. dr hab. Dariusza Rotta na wniosek Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zdecydowała o przyznaniu Gminie Babimost tego wyróżnienia.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Wzięli w niej udział przedstawiciele wyróżnionych samorządów z całego kraju, które spełniły bardzo wysokie wymagania programowe.

Każda z gmin była oceniana przez trzech niezależnych ekspertów. W ramach projektu komisja oceniała samorządy pod kątem jakości prowadzonej przez nie lokalnej polityki edukacyjnej. Eksperci badali m.in. działania gmin i powiatów na rzecz rozwoju infrastruktury oświatowej, pozyskiwania środków zewnętrznych na szkolnictwo, podnoszenia jakości kształcenia, prowadzenia edukacji zgodnej z potrzebami rynku i lokalnych społeczności, wspierania innowacyjnych metod pracy z uczniem itp.

Gmina Babimost spełniła wszystkie warunki potrzebne do uzyskania certyfikatu. Wykazała, że w ciągu ostatnich kilku lat otrzymała bardzo wiele nagród, wyróżnień i certyfikatów zarówno o zasięgu lokalnym, regionalnym jak i ogólnopolskim. Do tej pory zrealizowano wiele projektów edukacyjnych dofinansowywane przez Unię Europejską, wspierano rozwój nauczycieli, rozwijano i modernizowano bazę oświatową, a także prowadzono wspólną politykę edukacyjno – kulturalno – sportową z wykorzystaniem infrastruktury gminnej,
co umożliwiło zrealizowanie wielu ciekawych imprez kulturalnych i zawodów sportowych. Ważnym na pewno był też fakt, że Gmina Babimost wspiera wydarzenia kulturalne
i artystyczne, wydaje książki, albumy i filmy promujące gminę, finansuje naukę gry
na instrumentach ludowych, promuje zespoły folklorystyczne i współorganizuje lokalne festyny z udziałem mieszkańców. Nie bez znaczenia są sukcesy sportowe, które corocznie plasują Gminę Babimost na I miejscu w rankingu Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Uzyskanie certyfikatu oznacza, że Gmina Babimost wyróżnia się na tle innych samorządów pod względem inwestycji w edukację i działalności na rzecz jej rozwoju, podejmuje aktywne działania ukierunkowane na aktywizowanie młodzieży oraz poszerzania jej edukacyjnych
i naukowych pasji. W tej gminie ważnym jest inwestowanie w edukację.

Komisja Akredytacyjna w swoim uzasadnieniu wyraziła głębokie uznanie dla działań realizowanych w sferze lokalnej polityki edukacyjnej, w szczególności propagowanie wysokich standardów oświatowych i „dobrych praktyk” w dziedzinie nauki i zarządzania szkolnictwem. Uznała również, że Gmina Babimost wyróżnia się pod względem inwestycji w oświatę i jej infrastrukturę oraz odnosi znaczące sukcesy dydaktyczne , organizatorskie i sportowe.

dyplom lider edukacji

GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31116416
Goście 199
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji