Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


csir 11

3maja-obchody2018


dance show

Złote Gody

03.12.2013-8W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, w dniu 03.12.2013 r. miało miejsce uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Burmistrz Babimostu – Bernard Radny zaprosił 12 par, które świętowały swój jubileusz. Wśród wyróżnionych znalazły się pary z 50-letnim stażem małżeńskim: Państwo Janina i Teodor Brożek, Gertruda i Edward Forelle, Felicja i Roman Frącek, Agnieszka i Konrad Kania, Krystyna i Leon Kaźmierczak, Anna i Piotr Marynowicz, Teresa i Ludwik Nitschke, Elżbieta i Bogdan Rojek, Maria i Horst Sadowscy, Czesława i Feliks Wieczorek.

Burmistrz w imieniu prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odznaczył jubilatów medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, wręczył dyplomy gratulacyjne oraz kwiaty. Złożył Jubilatom wyrazy uznania i szacunku oraz życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i dalszych szczęśliwych lat wspólnego życia. Dwie pary, ze względów zdrowotnych, nie mogły uczestniczyć w uroczystości, byli to: Marianna i Fred Kmiotek – para, która obchodziła w tym roku 60-lecie pożycia małżeńskiego oraz Maria i Kazimierz Marciniec, którzy świętowali 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Do Państwa Marianny i Freda Kmiotek Burmistrz udał się osobiście wręczając odznaczenia, okolicznościowy dyplom z okazji 60-tej rocznicy ślubu oraz kwiaty w miejscu ich zamieszkania. Natomiast druga para nie otrzymała wyróżnienia ze względu na nieobecność osoby na terenie naszej Gminy.

Zapraszamy do galerii

03.12.2013-5

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK