Informuję, że dnia 23 października 2017 roku o godz. 1400 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Gagarina 21 w Babimoście odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, podczas którego zostanie omówiony projekt uchwały w sprawie nadania nazw nowych ulic – obecna ul. Polna.

Zapraszam zainteresowanych mieszkańców.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Tadeusz Maszewski


KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Złote Gody

03.12.2013-8W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, w dniu 03.12.2013 r. miało miejsce uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Burmistrz Babimostu – Bernard Radny zaprosił 12 par, które świętowały swój jubileusz. Wśród wyróżnionych znalazły się pary z 50-letnim stażem małżeńskim: Państwo Janina i Teodor Brożek, Gertruda i Edward Forelle, Felicja i Roman Frącek, Agnieszka i Konrad Kania, Krystyna i Leon Kaźmierczak, Anna i Piotr Marynowicz, Teresa i Ludwik Nitschke, Elżbieta i Bogdan Rojek, Maria i Horst Sadowscy, Czesława i Feliks Wieczorek.

Burmistrz w imieniu prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odznaczył jubilatów medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, wręczył dyplomy gratulacyjne oraz kwiaty. Złożył Jubilatom wyrazy uznania i szacunku oraz życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i dalszych szczęśliwych lat wspólnego życia. Dwie pary, ze względów zdrowotnych, nie mogły uczestniczyć w uroczystości, byli to: Marianna i Fred Kmiotek – para, która obchodziła w tym roku 60-lecie pożycia małżeńskiego oraz Maria i Kazimierz Marciniec, którzy świętowali 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Do Państwa Marianny i Freda Kmiotek Burmistrz udał się osobiście wręczając odznaczenia, okolicznościowy dyplom z okazji 60-tej rocznicy ślubu oraz kwiaty w miejscu ich zamieszkania. Natomiast druga para nie otrzymała wyróżnienia ze względu na nieobecność osoby na terenie naszej Gminy.

Zapraszamy do galerii

03.12.2013-5

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK