Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Gmina Fair Play - Samorządowy Menedżer Roku 2013

6 grudnia 2013 r. Burmistrz Babimostu Bernard Radny odebrał w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie tytuł, certyfikat oraz honorowe wyróżnienie Gminy Fair Play 2013 w kategorii miasteczko i małe miasto przyznane Miastu i Gminie Babimost oraz po raz 11 tytuł i certyfikat Gminy Fair Play 2013 Miastu i Gminie Babimost. Organizatorem konkursu Gmina Fair Play Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Celem konkursu jest promocja najbardziej aktywnych i prorozwojowych gmin w naszym kraju.

Tytuł Gmina Fair Play jest ważnym wyróżnieniem, które plasuje Gminę Babimost wśród najlepszych, godnych zaufania gmin w kraju. Świadczy o tym, że lokalni przedsiębiorcy, a także większość mieszkańców doceniają wysiłki i starania, które Gmina czyni w rozwój infrastruktury komunalnej czy budowę obiektów użyteczności publicznej. Tytuł ,,Gminy Fair Play’’ jest jednocześnie zachętą dla innych potencjalnych inwestorów do lokowania swoich pieniędzy i przedsiębiorstw na terenie Gminy Babimost, gdyż powyższy tytuł zobowiązuje między innymi do dysponowania przygotowanymi terenami inwestycyjnymi. Ponadto tytuł ułatwia nawiązywanie kontaktów z przedsiębiorcami, w tym z przedsiębiorstwami, które posiadają tytuł ,,Przedsiębiorstwo Fair Play’’, gdyż tytuły te obligują do dobrej współpracy i wzajemnego zaufania. Podniosła uroczystość była połączona z wręczeniem nagród dla wyróżnionych przedsiębiorstw z terenu kraju. Na uwagę zasługuje fakt, iż przedsiębiorstwo TFP z Dziećmierowa (koło Kurnika), mające swój zakład w Babimoście, otrzymało statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play”.
Ponadto Kapituła Konkursu, doceniając wkład w rozwój polskich samorządów, przyznała Burmistrzowi Babimostu Bernardowi Radnemu prestiżowy tytuł: ,,Samorządowego Menedżera Roku’’ 2013. Kapituła Konkursu w uzasadnieniu swojego werdyktu podkreśliła między innymi osiągnięcia Bernarda Radnego w rozwój infrastruktury w Gminie Babimost, w szczególności w uwzględnieniem budowy ścieżek rowerowych. Tytuł Menadżera Roku 2013 Kapituła przyznała 5 –ciu osobom z terenu całej Polski. Nagrody i wyróżnienia wręczali: Olgierd Dziekoński – Minister w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzej Arendarski – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Mieczysław Bąk – Prezes Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

   

DSC 0012   DSC 0002

DSC 0014

Zapraszamy do galerii

06.12.2013-2

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142393
Goście 40
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji