Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2013

14.12.2013-1Po raz pierwszy na nowym Targowisku Miejskim w Babimoście, dniu 14 grudnia 2013 odbył się V Jarmark Bożonarodzeniowy. Już od wczesnych godzin rannych handlowcy rozstawiali swoje stoiska. Mieszkańcy Babimostu i okolic, korzystając z niecodziennej okazji, tłumnie odwiedzali targowisko i robili świąteczne zakupy. Tym chętniej, że tegoroczna aura podczas Jarmarku była łaskawa dla organizatorów i gości - nie było ani mrozu ani opadów.

Jarmark to oczywiście nie tylko handel. Od godziny trzynastej, na scenie będącej głównym miejscem artystycznych wydarzeń, w atmosferę świąt przenosiły nas występy Orkiestry Dętej z Babimostu oraz zespołu Wiwat z Podmokli Małych. W międzyczasie na scenie królowały dzieci z przedszkola „Pod Muchomorkiem”, ze szkół z naszej Gminy oraz z Gminnego Ośrodka Kultury, gorąco oklaskiwane przez wierną publiczność składającą się m.in. z rodziców, dziadków, wujków i sąsiadów. Tak licznie zgromadzonej widowni zaprezentowały program związany ze świętami Bożego Narodzenia. Główną gwiazdą tegorocznego jarmarku był Gang Marcela, rozgrzewający publiczność swoim występem, a w szczególności znanymi z radia i telewizji, przebojami . Nie zabrakło Świętego Mikołaja, który przybył specjalnie dla tych najmłodszych i tych starszych uczestników imprezy, ze świątecznej Laponii. Rozdawał świąteczne uśmiechy i cukierki. Można było zrobić z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie.

Nie zabrakło również pysznych pierogów, uszek, krokietów i ciast, które przygotowały panie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich. Pracownicy Biblioteki Publicznej zaprezentowali wystawę wykonanych przez mieszkańców ozdób świątecznych. Niepubliczne Przedszkole „Pod Muchomorkiem” przygotowało stoisko z piernikowymi chatkami, robionymi przez dzieci i ich rodziców, a młodzież z naszych szkół pokazała wykonane własnoręcznie świąteczne stroiki. Sportowo - mikołajkowe atrakcje dla najmłodszych przygotowało Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście. Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” miało swój namiot, w którym mieściło się „Miasteczko Bożonarodzeniowe”. Tam dzieci i młodzież mogły zrobić swoje własne bombki. Na stoisku przygotowanym przez pracowników Urzędu Miejskiego uczestnikom jarmarku serwowano bezpłatnie gorący barszcz z uszkami oraz herbatę. Tradycyjnie, podczas jarmarku można było nabyć żywe i sztuczne choinki, karpie, ozdoby i świecidełka świąteczne oraz wiele innych artykułów.
Jak każdego roku, została również przeprowadzona zbiórka publiczna zorganizowana przez stowarzyszanie „Lepsza Przyszłość”. Tym razem zbierano datki na rehabilitację Michała Żaka, mieszkańca Babimostu, który uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Darczyńcom bardzo dziękujemy.
Kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy możemy uznać za udany. Świadczyć o tym może frekwencja jaka dopisała nam w sobotę 14 grudnia br., a także uśmiechy dzieci i zadowolone twarze naszych mieszkańców. Życząc wszystkim radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy już dziś na przyszłoroczny Jarmark.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

14.12.2013-26

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141084
Goście 41
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji