Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Gwiazdka dla Afryki

Image-1Gwiazdka jest dla każdego z nas szczególnym okresem w roku. W świątecznym nastroju w dniu 15 grudnia 2013 r. mieszkańcy Podmokli Małych, Podmokli Wielkich i Lasek brali udział w pięknej akcji „Gwiazdka dla Afryki”. W wypełnionej do ostatniego miejsca  Sali Wiejskiej ok. 400 zaproszonych  gości, rodziców, dziadków  i mieszkańców wioski obejrzało program przygotowany przez przedszkolaków i uczniów szkoły. Przedszkolaki przygotowały program jasełkowy z pięknymi polskimi kolędami i scenką narodzenia Pana Jezusa. Uczniowie szkoły również śpiewali kolędy, a starsi koledzy pokazali autorski program świąteczny pokazujący święta w Afryce. Jakże inaczej wyglądają afrykańskie święta niż nasze. Uczennice klasy VI Wiktoria i Natalia zaśpiewały piosenkę „ Marzenie o Afryce”. Potem na scenie wystąpił zespół z klasy II „Chłopaki z naszej paki” z wyjątkową pastorałką „Na niebie pierwsza z gwiazd”, a następnie odbyło się wspólne kolędowanie przy instrumentach ludowych.

Wszyscy mieli możliwość obejrzenia dramatycznego apelu  matki z Afryki o pomoc dzieciom w dostępie do szczepionek.
Każde dziecko niecierpliwie czeka na przyjście Mikołaja i cieszy się z podarunków, które znajdzie pod choinką. Niestety wiele dzieci, szczególnie w krajach afrykańskich nie ma szans na takie chwile radości. Dla wielu rodzin w Sierra Leone największym problemem jest zdrowie ich dzieci, które nie mają podstawowych szczepień. Dlatego razem podczas wspólnego kolędowania chcieliśmy podarować dzieciom w Sierra Leone najwspanialszy prezent- życie. Dzieci przygotowały symboliczne prezenty, które potem przez mamy naszych uczniów były sprzedawane. Dzięki Wielkim Sercom Podmoklan uratowaliśmy życie ponad 1000 dzieci w Afryce!
Jasełka były pięknym momentem do nagrodzenia ludzi wielkiego serca, tym razem serca okazanego szkole. Po raz pierwszy zostały wręczone statuetki „Przyjaciel szkoły”.
Statuetkę otrzymał Pan Ferdynand Wołek który ufundował w okresie ostatnich lat 120 kasków rowerowych uczniom naszej szkoły oraz położył betonową kostkę brukową przy szkole i przedszkolu.
Statuetkę otrzymała również Pani Justyna Rapicka- dziennikarka Radia Zachód, która od wielu lat przy okazji różnych wydarzeń promuje naszą placówkę na antenie Radia Zachód.
Na zakończenie była największa frajda dla dzieci, przy fanfarach na scenę wszedł Święty Mikołaj z prezentami dla wszystkich dzieci. W tym roku mikołajowymi elfami były Rada Sołecka z Podmokli Małych, Podmokli Wielkich, Lasek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Podmokli Wielkich.

Zapraszamy do galerii

image 1 20131231 1157818218

logo-tvp

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK